Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 11:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Dariaus Simplon Nimbus
StandartinėParašytas: 2009-01-24 21:58 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Kadangi mano žiemos projektas (dviratis, kurį net nežinau, kaip pavadinti - commuter'is, turistas, city ar dar kažkaip :) ) jau baigtas, tai keleto forumiečių prašymu, pristatau kas gavosi:

Šį rudenį gavau ne visiems žinomos, bet pakankamai prabangios firmos Simplon, rėmą, kuris man patiko, nes buvo žemas ir ilgas (mano rėmo ST - 47cm, horizontal TT 58,5cm). Rėmas buvo labai lengvas ir tikrai labai išskirtinai pagamintas.

Paveikslėlis

Pradžiai ant šio rėmo sudėjau visus komponentus nuo savo senojo cross/hybrido (kurį naudodavau miestui ir turizmui) ir pabandęs supratau, kad dviratis tikrai labai patogus. Taip atrodė pradinis variantas:

Paveikslėlis

Kadangi XC ir road dviračius turiu, tai man norėjosi kažko kito, o tiksliau commuterio su vidinėm pavaromis (su galimybe šį dviratį naudoti turizmui). Nusprendžiau jį pilnai perdaryti, nes žiemos vakarai ilgi, o užsiėmimo norisi. Nuo senojo dviračio panaudojau tik ratlankius. Šakė buvo parsiųsta senąjam hybridui (bet nespėta ant jo uždėt), tai labai gerai tiko ir čia :) . Taigi:

Rėmas - Simplon Nimbus Alu Superlite 7005-T6 (svoris 1,5 kg).
Šakė - Marzocchi TXC LO (60mm eiga, orinė su hidrauliniu lockout'u)
Vairo kolonėlė - Cane Creek, semi integrated, sealed
Vairas - PRO MTB XC flat, Oversize, 560mm
Vairo iškyša - PRO PLT 100mm, Oversize
Ragai – PRO rubber anatomic
Grips‘ai – PRO multifunction grip
Balno iškyša - PRO PLT 31,6mm
Balnas - PRO Trans AM by Selle Italia
Stabdžiai - Shimano Alfine S500 (kiek supratau visai tokie patys, kaip Deore LX M585 hidraulika, tik su Alfine logotipais)
Stabdžių diskai – Shimano Deore XT SM-RT79 160mm
Crankset'as - Shimano Alfine FC-S500 su 39 dantų žvaigžde (Normalus road double crankset'as, kuriam vietoj didelės žvaigždės uždėta apsauga. Labai panašus į naują Shimano Tiagra)
Myniklio velenas – Shimano Hollowtech II (road tipo)
Galinė stebulė - 8 vidinių pavarų Shimano Alfine S501 su 18 dantų žvaigžde (kas atitinka MTB kombinaciją 34-28-24-21-18-15-13-11). Stebulę ėmiau, skirtą vetikaliems dropout‘ams. Komplekte dar turiu 20 dantų žvaigždę (sunkesniam turizmui).
Bėgių perjungėjas – Shimano Alfine S500
Grandinės įtempėjas – Shimano Alfine S500
Grandinė – Shimano CN-HG73
Priekinė stebulė - Shimano Hone
Ratlankiai – Rigida Taurus 2000 Disc
Stipinai – DT Swiss Champion black
Padangos – turiu tris komplektus šiam dviračiui: nuotraukose slick‘ai Schwalbe Kojak 622-35 (miestui), dar yra Schwalbe Marathon Supreme 622-37 (turizmui) ir Schwalbe Racing Ralph 622-35 (offroad‘ui)
Pedalai – Shimano PD-M520

O taip atrodo galutinis variantas. Atsiprašau už nuotraukų kokybę, nes darytos garaže su blykste. Pavasarį padarysiu naujas :)

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Dviračio svoris su Kojak arba Marathon Supreme padangomis, gavosi apie 12,7 kg. Su Racing Ralph‘ais būtų – apie 12,4 kg.
Tai tiek :) , ačiū, kad netingėjot paskaityti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Klubo nariu dviraciai
StandartinėParašytas: 2009-01-24 22:17 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
:!: Sveikinimai užbaigus įdomų projektą :smt038
Šakę jau pavyko perprasti? Nes man užtruko kol atitaikiau slėgį.
Tikiuosi progos pajausti kaip tas alfine dirba :wink:
Dar pastabėlė: ta nuotrauka kur dar be alfine klaidina truputi :? , ir ar taip galvoji palikti galinių stabdžių žarnelę?

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Klubo nariu dviraciai
StandartinėParašytas: 2009-01-24 23:43 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Ačiū :)

Aš su šita šake nuvažiavau tik truputį daugiau, kaip 300 km, tai dar iki galo neperpratau. Tas kas rašoma instrukcijoje labai gerai tinka turizmui, bet offroad'ui reikia truputį nuleist slėgį. Kaip ten bebūtų, tai yra trekkinginė šakė, o ne XC (veikia visai kitaip). Man patiko, kad su instrukcijoje nurodytu slėgiu per kietą gruntą važiuoji, kaip su karbonine rigida, šakė pradeda reaguoti tik į stipresnius smūgius. Su mažesniu slėgiu, pradeda darytis panaši į XC.

Ačiū už pastabas, tekstą virš nuotraukų truputį patvarkiau.

Galinių stabdžių šlangelę taip vedžiau specialiai, nors galėjau vesti ir apačia. Pernai ant mano senojo hybrido, nuo vežiojimo ant mašinos stogo, buvo pažeista stabdžių šlangelė (nors laikiklis atrodo pakankamai geras - Thule :shock: ). Kadangi Simplonui irgi gresia daug laiko praleisti ant automobilio stogo, tai aš specialiai taip pravedžiau šlangelę. Ji ten idealiai stabiliai stovi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Klubo nariu dviraciai
StandartinėParašytas: 2009-01-24 23:50 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Focusas dar ir maratonų paragavo kartu su Cube. Tikriausiai dabar tik Cube bevažiuos, Simplonui neteks?

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Klubo nariu dviraciai
StandartinėParašytas: 2009-01-25 00:06 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Aš irgi taip pagalvojau, rinkdamas Simploną. Kadangi mano Cube pasirodė maratonuose labai gerai (neišsigando nei upelių, nei purvynų), tai Simplono čia nekankinsim :D , bus jam vietos pasireikšt kitur.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Klubo nariu dviraciai
StandartinėParašytas: 2009-01-25 01:15 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-09-04 14:41
Pranešimai: 24
Miestas: Kaunas
Skype: ssernaz
Sveikinimai didziausi :!:
Kas del sakes,su tokia txc pravaziavau visus maratonus ir viso numyniau ~1000km. ir galiu pareiksti,kad tikrai esu ja labai patenkintas,tiek vaziuojant xc,tiek road,manau nesigailesit ir Jus Dariau. Sekmes :wink:

_________________
Neisgydomas pomegis dviraciam


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Simplon
StandartinėParašytas: 2010-10-19 10:30 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Kadangi dviratis iš retesnio tipo išskyriau iš senos bendros temos, savininkas manau ir pavadinimą pasikoreguos...
Dariau žiūriu pasikeitęs įtempiklį grandinės. Kame ankstesnio ir dabartinio skirtumas nekalbant apie ratukų skaičių? Naujasis dar ir kompaktiškesnis?

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Simplon
StandartinėParašytas: 2010-10-19 10:42 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Naujasis įtempėjas yra lengvesnis, grandinė gali būti trumpesnė, be to su juo gali įsitempti grandinę tiek kiek tau reikia, nes jis be spyruoklės. Pastebėjau, kada grandinė šiek tiek laisvesnė, lengviau minasi. Senasis įtempėjas tiktų tuo atveju, jei priekyje naudotum dvi žvaigždes, naudojant vieną, pilnai užtenka tokio paprastesnio.

Šiaip mano Simplonas, per šiuos sezonus, yra apturėjęs daugiau pokyčių. Dabar pas jį visos geležys, vairo kolonėlė ir balnas yra Ritchey WCS. Padangos dabar yra Schwalbe Sammy Slick. Naujas įtempėjas, pedalai ir t. t. Su svoriu jau palindau po 12 kg (dabar apie 11,8kg).

Prie progos padarysiu nuotraukas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dariaus Simplon Nimbus
StandartinėParašytas: 2010-10-19 12:11 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Tai taip supratau, kad įtempimą tenka pakoreguoti įdėjus ratą, o po to jau laikosi įtempimas?
Dar neužtikau kur paminėta - po kiek dantų priekinė ir galinė žvaigždės?
Ir aišku dabartinės komplektacijos bus įdomu nuotraukas pamatyti.

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dariaus Simplon Nimbus
StandartinėParašytas: 2010-10-19 14:10 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Išimant ratą, įtempėjas su šešiakampiu rakteliu atleidžiamas (tas varžtas pažymėtas rodykle). Įdedant ratą, su ranka įtempėją įtempi ir užverži.

Paveikslėlis

Mano priekinė žvaigždė yra 39 dantų (atitinka plento priekinę mažesnę), galinė dabar uždėta 20 dantų (kas atitinka kombinaciją 12-14-17-20-23-27-31-38). Anksčiau važinėdavau su galine 18-os dantų, bet pagal šio dviračio panaudojimą, tada 8-os pavaros nenaudojau visai, o 1-os šiek tiek trūkdavo. Vis dėlto čia yra ne visai plentinis dviratis ir jo perdavimas turi būti panašesnis į hybrido. Su dabartiniu variantu ir 8-a pavara galiu normaliai palaikyti 32-35 km/h greitį, o su 1-a pavara, kuri praktiškai gaunasi 1:1 (39-38), įvažiuoju į visus kalnus. Šiaip, man idealiausia galinė žvaigždutė būtų 19 dantų, bet Alfine yra tik 18 ir 20. Nebandžiau Nexus (jų yra didesnė gama), gal tiktų :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Simplon
StandartinėParašytas: 2010-11-01 22:33 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Rašiau:
Darysp rašė:
Simplonas per šiuos sezonus, yra apturėjęs daug pokyčių. Dabar pas jį visos geležys, vairo kolonėlė ir balnas yra Ritchey WCS. Padangos dabar yra Schwalbe Sammy Slick. Naujas įtempėjas, pedalai ir t. t. Su svoriu jau palindau po 12 kg (dabar apie 11,8kg).

Prie progos padarysiu nuotraukas

kadangi lapkričio pirmoji buvo stebėtinai šilta ir saulėta, padariau atnaujinto Simplon'o nuotraukas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dariaus Simplon Nimbus
StandartinėParašytas: 2010-11-02 11:30 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Sveikintinas Dariaus siekis išlaikyti pilnai suderintus komponentus, solidžiau ir vientisiau žiūrisi :smt023 , aš pats šito aspekto nelabai žiūriu :oops: , labiau taupau gramus ir litus, tad nesigauna vientisumas.
O kaip Sammy_Slick? Ir kažkaip vairo iškyšos kampas nuotraukose klaustukų kelia, koks ten variantas?

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dariaus Simplon Nimbus
StandartinėParašytas: 2010-11-02 17:10 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Joo, dedant Ritchey WCS nelabai litukų sutaupysi :cry: , bet užtai gramai tauposi gerai.

Taip, vairo iškyša 17 laipsnių. Specialiai dėjau tokią, nes daugiau vairo nuleisti nebesugebu (bet daugiau ir nereikia). Labai jau "užslopintas" rėmas.

Padangos Schwalbe Sammy Slick - super (purvynuose nebandžiau, bet ant žvyrkelio ar asfalto labai gerai). Greitos, lengvos ir turi apsaugą nuo pradūrimo. Rekomenduoju, kaip universalias.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dariaus Simplon Nimbus
StandartinėParašytas: 2010-11-02 19:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-04-13 13:16
Pranešimai: 77
Miestas: Raseiniai
Vardas, Pavardė: Modestas
Sveikinu,dviratis tikrai labai gražiai ,ir kaip minėjo Kęstas, vientisai žiurisi. Man labiausiai patiko bagažinė,mano akim,idealiai tinka šitam projektui. Sveikinu dar karta :)



Ant bagažinės,ten kur kabinasi krepšiai,pats kažką pavyniojai,(nebarškėjimo tikslais :) ) ar buvo arginaliai taip?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dariaus Simplon Nimbus
StandartinėParašytas: 2010-11-02 20:55 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Šita bagažinė yra Tubus Fly. Man ji reikalinga tik užsikabinti krepšius, todėl aš ją tokią minimalistinę ir pasirinkau. Be to ji sveria tik truputį daugiau, nei 300 g. Dažnai, neilgai kelionei, aš užsikabinu tik vieną krepšį.

Paveikslėlis

Tos juostelės, kur kabinasi krepšiai, buvo komplekte. Bet čia gali pavynioti bet kokią izoliacinę juostelę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai