Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2020-01-29 23:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Dviratininko treniruotės
StandartinėParašytas: 2009-05-25 13:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-04-13 15:17
Pranešimai: 50
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Rimantas
Taigi voldemaras kaip ir žadėjo parašė apie važiavimą dviračiu, o aš pasistengiau sutvarkyti tekstą (kiek galėdamas geriau) :) taigi įdomaus skaitymo
Patarimai plento treniruotėms
Plaučių tūrio didinimas
Geriausias variantas, kai važinėjama kalnuose (anksčiau važiuodavo rinktines nariai žiemos sezonu į KRYMĄ), kalnuose oras retesnis, todėl jo greičiau pradeda trūkti organizmui .Tokiu būdu organizmas pats prisitaiko geriau pasisavinti ir išnaudoti deguonį, pvz. paprastai kvėpuojant organizmas pasisavina apie 50% deguonies, o šoko būsenoj organizmas pasisavina apie 70% deguonies dėl atsiradusio deguonies trūkumo. Kitas būdas, kai diržu susiveržiama krūtinė, ir kai negalime normaliai įkvėpti deguonies (prie apkrovų vėl pasiekiamas toks pat efektas, kai prasideda deguonies badas organizmui ir jis pradeda maksimaliai išnaudoti ir įsisavinti deguonį + didėja plaučių tūris.
Na ir 3 būdas, kai bandoma pravažiuoti tam tikrą numatytą atkarpą nekvėpuojant (tik nereikia labai kentėti ir nedidinti tempo, o važiuoti vienodu tempu, kad įkvėpus neapsisuktų galva ir nenugriūtumėt nuo dviračio). Per laiką pasiekiamas tas pats rezultatas kaip ir važinėjant susiveržus krūtinę ar kalnuose.
Pedalavimas, treniruotės „virtuške“
Sukant pedalus 80-90 apsisukimų per minutę (pasirinkus patogias važiuoti pavaras, kad nebūtų sunku minti) kas pusę valandos važiavimo, sukame pedalus 1-2 minutes maksimaliais apsisukimais (jei sunku galima palengvinti pavaras, nes tokiu būdu bandome įpratinti tik kojas greičiau suktis) po to grįžtame į įprastą režimą 80-90 apsisukimų per minutę ant sau patogių ir nesunkių pavarų (taip kartojame kiek įmanoma dažniau).
Kai išmokstame ir pakankamai nesunkiai galime išlaikyti maksimalius apsisukimus 1-2 minutes nelėtindami tempo, pradedame treniruoti jėgą bei ištvermę .Tai yra sukdami 80-90 apsisukimų per minutę sunkiname pavaras 1-2, o po to ir 3 žvaigždėmis ir esant maksimaliom apkrovom laikome tą patį apsisukimų skaičių 1-2 minutes, po to grįžtame į įprastą pavarų režimą (taip kartojama kas pusvalandį , arba pagal galimybes ir savijautą)
Treniruočių metu pradžioj važiuojant keliese, būtina išmokti važiuoti saugiai ant rato ir keisti vedantįjį
Treniruotes virtine („virtuške“) atliekamos taip: dėl to, kad vedančiajam nesaugu pasitraukti į kairiąją kelio pusę siūlau iš galo važiuojančiam parodyti iš anksto sutartą gestą, kad jis gali ji lenkti (paprasčiausiai padaromas mostas ranka nuleidus į priekį, todėl, kad ją lengviau pastebėti esant žemai sėdėsenai ) .Tokiu būdu apsižvalgęs gale esantis dviratininkas(dviratininkai) lenkia vedlį, o buvęs vedlys saugiai vėl užsėda ant rato (užsėdimas ant rato atliekamas taipogi susiartinus su paskutiniu lenkiančiu dviratininku pradedamas didinti tempas, kad spėti pagauti pozicija neatsilikus per toli nuo grupės ,nes tokiu atveju tenka, kurį laiką dirbti prieš vėją ir dažniausiai būna, kai gavęs tiesioginio vėjo ir pavargęs bevesdamas dviratininkui tampa sunku beužsėsti ant rato ir jis atsilieka nuo grupes) .Tokiu būdu važiuojant ir periodiškai keičiant vedlį galima greitai ir be nuovargio nuvažiuoti kur kas daugiau km, nei nuvargus.
„Atrivai“ arba pabėgimai nuo grupės
Tai iš anksto suderintas komandos darbas, pvz. iš grupeles stipriausias, tarkim, į kalną pabando padaryti pabėgimą, tada ir pasimato tikrasis derinukas, kuri atidirbinėjote važiuodami „virtuke“ (čia labai panašiai, bet šiek kiek sunkiau). Šiaip važiuodami grupinėse varžybose galima nuspėti apie planuojamus pabėgimus:
1.požymis, kad dviratininkas pradeda daugiau žvalgytis
2.persijungia pavarą, pasirinkdamas tinkamiausią
3.pradeda giliai ir vienodai kvėpuoti
4.pasitikrina kojos suveržimą batuose (žodžiu pasiruošia sprintui)
Tokiu būdu ,prasideda konkurentų ieškojimas patogios sau pozicijos iškart užsėsti ant rato ir jo nepaleisti (jei sprintas būna stiprus ,lieka 2 galimybės: arba pagrindinė grupė iškart suvalgys, arba jai pavyks pabėgs su grupele ir važiuojant „virtuške“ pasiekti finišą pasidalinant prizines vietas) .Daugiausia grupė mažai reaguoja į nežinomus sportininkus su nežinomom galimybėm ir jų pabėgimai dažniausiai būna pavieniai (kuriuos grupė dažnai suvalgo ,po keliasdešimt km ar greičiau), kita kalba ,kai į „atryvą“ (pabėgimą) išvažiuoja pajėgus dviratininkas ar net keli tos pačios komandos nariai (tada atsiranda tikimybė, kad pavyks suformuoti grupelę, kuri atvažiuos iki finišo) tada ir prasideda grupės tapimas .Tai va galite ir jus pabandyti, jei važiuojate bent 2-iese, o geriausia 3-4-iese ir daugiau. Sutartinai suplanavę važiavimo metu padaryti keletą pabėgimų ir numatę tariama finišą - finišus iš anksto .Vienas bando pabėgti, tai yra esantis gale stengiasi prasibrauti į priekį ir maksimaliai laikyti tempą, kad mažiau pajėgus sportininkas nespėtų užsėsti ant rato, o kiti jį gaudyti. Pavykus pagauti maksimaliu tempu lekiančią virtuškę/-es ir jos pagalba finišuoti tariamam finiše (kuris iš anksto buvo aptartas).


Paskutinį kartą redagavo surfer 2009-05-25 14:13. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Važiavimas dviračiu
StandartinėParašytas: 2009-05-25 13:49 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Temą reikėtų pervadinti į "Dviratininko treniruotės", nes kalbama apie treniravimąsi ir meistriškumo didinimą, ne šiaip važiavimą. Kai kuriuos pasiūlymus (kas parašyta 'plaučių tūrio' dalyje) verta papildomai patikrinti literaturoje arba pasikonsultuoti su treneriais. Kad paskui nebūtų bėdų.
Rašantiems - nurodyti, kokiam važinėjimo stiliui skirti patarimai, nes kiekvienai važiavimo rūšiai savi ypatumai. Voldemaras rašo apie plentininkų treniruotes.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Važiavimas dviračiu
StandartinėParašytas: 2009-05-25 13:50 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Na va, čia jau prasideda įdomi ir naudinga tema :)

Kaip ten yra su tuo plaučių tūrio didinimu? Pas skirtingus žmones, kiek žinau, yra skirtingo tūrio plaučiai. Teko girdėti, kad pas Lance'ą Armstrong'ą lygtais 6 litrai (gal apsirinku). Reiškia tūrį galima pasididinti treniruotėmis? Kokia fiziologinė nauda, važiuojant dviračiu? Dar teko girdėti, kad netreniruoti žmonės kvėpuoja tik viršutine plaučių dalimi, todėl apatinėje plaučių dalyje ilgainiui kaupiasi kažkokios nuodingos medžiagos. Toks žmogus, kai pučia pvz. kamuolį su burna, jam šiek tiek apsisuka galva, nes tada jis įjungia į darbą visus plaučius. Sportininkas moka kvėpuoti pilnais plaučiais. Kadangi žmogaus fiziologijoje ir anatomijoje aš esu profanas (prisipažįstu :oops: ), tai man būtų labai įdomu išgirsti komentarus išmanančių žmonių :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Važiavimas dviračiu
StandartinėParašytas: 2009-05-25 14:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-04-03 13:18
Pranešimai: 213
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Ignas
"Plaučių tūrio didinimas" Čia va man truputį nevisai aišku
Matai, kai aš mokiausi biologijos, tai būdavo kiek kitaip...
Šitie pratimai realiai turėtų padidinti ne plaučių tūrį, o eritrocitų kiekį kraujyje.
Nes čia kaip ir dirbtinai sumažinamas deguonies patekimas į organizmą.
Organizmas į tai reaguoja ir pradeda gaminti daugiau eritrocitų, kurie savo ruožtu, prisijungia
ir į audinius perneša daugiau deguonies ( iš to pačio oro tūrio, grynai del to, kad jų daugiau).
Realiai sugrįžus iš aukštikalnių arba nutraukus tokio pobūdžio treniruotes, eritrocitų kiekis turėtų
normalizuotis (tai yra tokių treniruočių efektas mano galva turėtų būti trumpalaikis).
Kitas dalykas- koks reguliaraus dirbtinio "deguonies bado" poveikis organizmui (smegenims, nervų sistemai)?...

Čia ką parašiau, tikrai nereik laikyti neginčijama tiesa, nes kažkokių specifinių žinių neturiu, paprasčiausiai
rašau iš bendro išsilavinimo.

Daugiau išmanantįs, patikslinkit prašau, kaip čia yra iš tikrųjų?
Tikrai įdomus reikalas, tik kad paskui žalos kokios nebūtų...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-25 14:20 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Apie kvėpavimą ir plaučių tūrį diskusija čia
Plentas "žaliems" - kaip važiuoti diskusija čia
MTB XC važiavimo ypatumai diskusija čia

Tikiuosi, rasite kažką naudingo ir padės nesikartoti ;-)

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-25 14:25 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-01-15 20:52
Pranešimai: 334
Nezinau kaip pats organizmas tranformodavos tokiu metodiku deka ,bet galiu pasakiti is patirties poliklinikoi puciant i aparata kur matuoja plauciu turi pagerejimas budavo akivaizdus .Beto teko kalbeti su gyditojais kurie pasakojo kad tokias metodikas taipat naudoja ir povandenininkai sportininkai ir kad imanoma plauciu turi padidinti iki 1litro.Turbut taipat teko begioti kam mokikloi kam armijoi su OZK ar dujokauke ,jai dazniau tekdavo begioti su dujokauke ir poto bekti be jos tai kaip ansparnu legdavai :D net novargio nejausdamas .


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-25 14:50 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Pirmiausia, tai ačiū Voldemarui ir surfer'ui už darbą.
Nesportuojantys ir mažai judantys kvėpuoja viršutinėmis plaučių dalimis. Apatinės plaučių dalys pajungiamos tik kvėpuojant "pilnais plaučiais". Kai jos nejuda, tarp jų kaupiasi serozinis eksudatas - skystis, kaip ir neleidžiantis plaučių pusėms sulipti. Tas pats nutinka ir žmonėms, kurie pvz. dėl ligos, ilgai praguli ant nugaros - įvyksta vadinamas plaučių "sukritimas". Kaip ir nieko blogo, bet sutrikus skysčių apykaitai, nusilpus imunitetui susidaro palankios sąlygos plaučių uždegimui išsivystyti.

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-25 15:26 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-05-10 21:29
Pranešimai: 151
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Justas
Kas nori pasiskaityti apie sporto fiziologija prasau cia:
http://emedicine.medscape.com/article/88484-overview
Apie fiziniu pratimu parinkima:
http://emedicine.medscape.com/article/88648-overview
objektyvios medicinines informacijos (ir dviraciu sporto klausimais), neparemtos bobuciu paistalais prasom ieskoti cia:
http://www.pubmed.org
Kaip jau minejo del letines hipoksijos aktyveja eritrocitu gamyba (eritropoeze) kas skatina efektyve kviepuojamojo deguonies pernasa (daug dopingu veikia butent siuo budu- skatindami ertropoeze, taigi treniruotes kalnuose tai kaip naturalus dopingas :) ), del treniruociu treniruojasi kvepuojamieji raumenys ir galbut efektyviau panaudojamas esamas plauciu turis, taciau patys jie tikrai nedideja :) del treniruociu efektyveja deguonies isisavinimas del pagerejusios plauciu kraujotakos bei panaudojimas audiniuose (raumenyse)- issamiau apie visa fiziologija pirmoje nuorodoje.
P. S. O puciant kamuoli galva apsvaigsta del hiperventiliacijos (dazno gilaus kvepavimo metu)- jos metu per daug sumazeja CO2 koncentracija kraujyje, ko pasekoje susiaureja smegenu krajagysles. O plauciuose (niekuom neapsinuodijus) nesikaupia jokie toksiniai produktai- fiziologine plauciu funkcija O2 tiekimas ir CO2 pasalinimas, na o CO2 negalima laikyti toksiniu produktu (jo koncentracija kraujyje turi but normos ribose: per didele- vystsi kvepuojamoji acidoze, per maza - ankstesnis pavyzdys :) )


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-25 15:35 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-02 16:32
Pranešimai: 2290
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Giedrius.S
Cituoti:
Na ir 3 būdas, kai bandoma pravažiuoti tam tikrą numatytą atkarpą nekvėpuojant


O tokiu būdu širdies nesugadinsi, pulsas neišsiderins ?

Arūnai papasakok kaip ten Jus muštruodavo rinktinėje, būtų malonu išgirsti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-25 15:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-05-25 10:35
Pranešimai: 15
Miestas: Vilnius, Ignalina
Skype: ingis87
Vardas, Pavardė: Ignas Venskus
Iš savo patirties galiu pasakyti, kad plaučių tūrį didina ištvermės treniruotės. Profesionaliai užsiiminėjau akademiniu irklavimu (galios ir ištvermės sportas). Per nepilnus 2 metus plaučių tūris padidėjo 1.5L, nuo 7.8 iki 9.3. Ištvermės treniruotės: pastovus fizinis darbas 1-2 val. (galima daryti pagreitėjimus), ~160 pulsas (pulsas priklauso nuo kiekvieno žmogaus slenksčio).
Eritrocitų kiekio didinimas visad buvo viena iš pagrindinių ištvermės sporto treniruočių tikslų, tačiau tai turi būti nuolat kontroliuojama, nes net natūraliai treniruojantis (be dopingo ir t.t.) galima viršyti leistiną jų kiekį kraujyje oficialiose varžybose.

Beje, Armstrongo plaučio tūrio nežinau, bet 9L tikrai turėjo būti. Žinau tai, kad jis galėjo palaikyti 550 vatų darba beveik valandą. Lietuvos dviratininkų duomenų nežinau, bet pvz. rinktinės irkluotojai tokį tempą sunkiai išlaiko 20min.

_________________
Scott Scale 60


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-26 08:42 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-24 23:00
Pranešimai: 772
Miestas: Kaunas
Kas dėl eritrocitų kiekio kraujyje - teisybė kad treniruojantis kalnuose jų padidėja dėl natūralaus organizmo prisitaikymo prie išretėjusio oro. O jų kiekio kraujyje padidėjimo laikinumą labai paprasta paaiškinti - eritrocitų gyvavimo laikas yra palyginti trumpas - apie 100 dienų, tad grįžus iš kalnų ar sumažinus treniruočių intensyvumą - po kurio laiko eritrocitų natūraliai sumažėja.

_________________
Go. Go. Go.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-29 20:56 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-01-15 20:52
Pranešimai: 334
surfer Labai dekoju uz klaidu istaisima,toliau kai ras laiko bus palestos sios temos;
1. Ikalniu iveikimas ,bei trniruotes joms
2.Gudravimas vaziuojant varzibas ,bei finisavimas .
Labiau butu paprasciau parasiti jum idomiom temom ,nes sunku nuspeti pajegumus ,norus bei tikslus kaip ka geriau daryti (gal mano metodikos nera tradicines, man padejo savu laiku. Bet ir Mindaugas Striška jo rezultatus galit pasek 2 metu laikotarpi) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-30 09:47 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-02 16:32
Pranešimai: 2290
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Giedrius.S
Apie gudravimą būtų smagu kažką daugiau sužinoti, t.y nugesinimus, kaip pasprukti iš vadinamosios "Dėžutės" ir tt. 8)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-30 10:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-04-13 15:17
Pranešimai: 50
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Rimantas
šiandien turėčiau pataisyt ir įdėt :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-05-30 10:53 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-01-15 20:52
Pranešimai: 334
Giedrius.S rašė:
Apie gudravimą būtų smagu kažką daugiau sužinoti, t.y nugesinimus, kaip pasprukti iš vadinamosios "Dėžutės" ir tt. 8)

Cia truputi kita taktika naudojama Giedriau ,bet ir apie tai galima bus parasiti .Labiau palieciau gudravimo temoi kova tarp 2-3 varzovu o ne vaziujant grupeje ,nes grupeje labiau komandinis darbas buna .


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai