Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 11:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-23 16:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2016-09-15 16:06
Pranešimai: 1
Vardas, Pavardė: Marius Naseckas
Sveiki .Šiuo metu važinėju MTB dviračiu ,o draugas važinėja su hibridu.Abu ėmėm ginčytis ,kad mano nuomone MTB man visom prasmėm yra geriau.Aišku su 29 dydžio ir 2.2 ratais imi judėti iš vietos kaip tankas ,bet man jis patogiau tiek lipant ant šaligatvio tiek nuo jo ar imant važiuoti kokiu smeliu ar žvyro keliuku. O draugas ėmė palaikyti Cyclo cross puse ,nors kiek teko žiurėti video internete su CX ilėkus i jau šlapesne, klampesne dangą imi jaustis kaip karvė ant ledo. Plius neteko matyti kad su CX kas šokinėtų nuo šaligatvių ar ant jų, labiau važinėtu lyg su eiliniu plentu tik kad i miškeli gali isukti kur geresnė danga.
Tad man iškyla klausimas ir kas galėtų paprotinti.Tai ar CX ar MTB yra geriau mums ,nes tikrai esant progai tiek as tiek draugas mieliau sukam i miško takelį nei liekam ties asfaltuota danga.
Klausimai tokie kyla nes šia akimirka mūsu dviračiai yra Acera -Alivio lygio ,o ateiti mastom kažka apie deore - XT.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-23 21:20 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2011-06-27 14:06
Pranešimai: 188
Miestas: Kelyje
Vardas, Pavardė: Vytautas A
Apsikeiskit dviračiais ir pamatysit kas kam geriau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-24 10:34 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-08-07 19:59
Pranešimai: 187
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Gintaras
privažiuoti abu dviračiai pravažiuos visur. skirtumas tik greityje ir malonume. jei žinai kad linkstt į miškus manau storos padangos privalumas vienareikšmiškai

_________________
Velomanai Team
Plentas, MTB


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-24 12:20 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
aš CX naudoju į darbą, po miestą, tolimiems atstumams su žvirkeliais ir nedaug miško, iš bėdos plente.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-24 18:13 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Kiekvienam pagal poreikius. Jei traukia į mišką ir nuo asfalto, tik MTB dviratis. Užsidėjus tinkamas padangas bus geras pravažumas tiek miške, tiek ant asfalto.

Mano nuomone, CX yra siauros paskirties sportinis dviratis, skirtas trumpoms dviračių kroso (cyclo cross) varžyboms ir atitinkamai sukonstruotas. Tikras CX dviratis tik tam skirtas.
Mūsuose CX nepelnytai pervertintas kaip universalios paskirties dviratis, nors toks tikrai nėra ir gyvai mačiau daugybę jo trūkumų.
CX dviračiai nepatogūs net lietuviškuose gan lengvų trasų MTB maratonuose ir ten greitai nepavažiuoja. Turi greičio pranašumą lygiose žvyrkelių atkarpose, bet jį praranda miške, statesnėse nuokalnėse, ant grubios purtančios off-road dangos. Todėl normalūs žmonės, kurie nori važiuoti greičiau, su CX MTB maratonų nevažinėja. Pirmame MTB maratonų 100-tuke CX dviračių nėra.
Jei giliau į mišką, palakstyti piktesniais kalniukais, užsimanius normalesnio off-road ir MTB tai CX išvis nesąmonė ir su juo nepavažiuosi, kartu važiuojantys su normaliais MTB dviračiais turės akivaizdų techninį pranašumą. Ant grubios dangos ilgesnėje distancijoje su gan siaurom CX padangom ir kietu rėmu uždaužys ir atpurtys visą kūną.

Turizmui ant asfalto gal tinka Bet normalus turistinis dviratis ar grynaveislis touring su ilgesne baze ir ilgesniais chainstay žymiai geriau). Jei turizmas mišria danga, asfaltas, žvyrkelis, miško keliukai - tai su CX jau daug vargo. Siauros padangos, siauras vairas ir apkrautas dviratis ant minkštesnio lietuviško žvyrkelio sunkiai ir nepatogiai valdomas, teko daug matyti gyvai :-) Net paprastas MTB 29 ar hibridas man atrodo daug geriau turizmui.

Norint riesto vairo, gal reikia žiūrėti į populiarėjančius endurance/gravel/adventure race tipo dviračius, kurie yra geresnis plento ir turizmo mišrūnas už CX, pritaikyti plačioms padangoms (platesnės nei CX 28-32) ir atitinkama geometrija.

Jei normaliai važinėtis ir sportuoti plente, geriau plentinis negu CX.

Kur tinkamas CX mano nuomone? Dviračių kroso CX sportui arba pasivažinėjimams asfaltu, kur pasitaiko ir blogos asfalto dangos, dviračių takais, ir jei maršrute yra nedidelis gabalas žvyrkelio ir miško kelio. Jeigu tai galima pavadinti universaliu naudojimu?

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-26 13:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-11-02 17:43
Pranešimai: 150
Drįsčiau paprieštarauti.
Visų pirma CX nelygu CX, nes labai jau slidus reikalas dviratį priskirtį tai rūšiai. Tikrasis cyclocross dviratis yra išskirtinai varžybinis t.y. nėra purvasargių ir butelių tvirtinimų, pritaikytas griežtai TIK siaurutėms 33mm padangoms pagal UCI taisykles, specifinė geometrija - aukštas BB, trumpas CS ir žemas priekis. Jei, tamsta, kalbi apie tokius - žinoma jų pritaikymas yra labai siauras. Bet šiuo metu rinkoje pilna labiau civilizuotesnių versijų, su gerokai platesnėm padangom (iki 42mm), su visais įmanomais tvirtinimais ir labiau "rekreacine" geometrija, arba "pritraukti" prie plento - tik tai jau nebėra grynai CX dviračiai (Adventure arba Gravel), tik pardavėjai juos ne į tą kategoriją įtraukia, arba tingi sukurti naują, nes pirkėjui ir taip jau akys raibsta nuo rūšių gausos.

Visi kiti paistymai apie pravažumą ir netinkamumą yra tik svaičiojimai be pagrindo. Ir CX, ir kitos jų atmainos (kolkas pavadinkim juos visus CX ) labai neblogai važiuoja plente, o kaikurie agresyvesni modeliai ir gryniems plentinukams nenusileidžia. Jei važiuoji miške, tai sveiko proto būdamas dediesi kiek įmanoma platesnes padangas ir susireguliuoji atitinkamą slėgį (apie kurį dauguma pamiršta, o tinkamas slėgis CX padagose ir yra tas stebūklingas triukas). Su 35-38mm jau galima nuvažiuoti virš 100km neieškant civilizuotų kelių ir niekas ten rankų neatmuša, aišku, jei nesi grybas ir nekiurksai ant balno kaip maišas, o supranti, kad sėdi ant dviračio be amortizacijos (teisinga sėdėsena). Siauras vairas ant CX - nesamonė, nes jiems dedami, kiek leidžia rinka, plačiausi iš riestų vairų (arba tai daro patys savininkai). Jei važiuoji laaaabai nelygia ar akmenuota danga ir nori neatsilikti nuo MTB, reikia 40-42mm tubeless padangų su labai žemu slėgiu. Kiurksoti balne nepavyks, bet neveltui jau gamina "dropper" tipo balnakočius "CX"ams lekiantiems ekstremalioj bekelėj.

Pats turiu Adventure tipo dviratį ir su šiokiais tokiais techniniais patobulinimais bei dviem skirtingais ratų komplektais kuo puikiausiai sportuoju plente arba, pasikeitęs ratus, lakstau su tinginiais ant Full-Suss MTB po techniškas (Singletrack) trasas Anglijoje.
Paveikslėlis

MTB maratonuose CX važiuoja mažai arba iš vis jų nėra dėl kelių priežasčių. Visų pirma tai yra MTB varžybos ir jei važiuoji varžybose su tikslu patekti ant podiumo tai ir perki atitinkamoms varžyboms skirtą dviratį - MTB ar plentą... CX/Gravel/Adventure šiuo atveju yra universalai skirti tiems, kurie tiesiog mėgėjiškai sportuoja ir nori išbandyti visko po truputį (ir plento ir miško), bet namuose telpa tik vienas dviratis. Kita priežastis yra kaina ir pasiųla - kolkas yra daug pigiau ir paprasčiau nusipirkti MTB ir su juo zulinti visur.

_________________
Plentas - Verenti Technique Disc
Miškas - Verenti Substance II


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-26 21:46 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Gvazimodas rašė:
Tad man iškyla klausimas ir kas galėtų paprotinti.Tai ar CX ar MTB yra geriau mums ,nes tikrai esant progai tiek as tiek draugas mieliau sukam i miško takelį nei liekam ties asfaltuota danga.

Trumpi atsakymai į žmogaus klausimą:
Cituoti:
Jei traukia į mišką ir nuo asfalto, tik MTB dviratis. Užsidėjus tinkamas padangas bus geras pravažumas tiek miške, tiek ant asfalto.

Cituoti:
Kita priežastis yra kaina ir pasiųla - kolkas yra daug pigiau ir paprasčiau nusipirkti MTB ir su juo zulinti visur.

Cituoti:
jei žinai kad linkstt į miškus manau storos padangos privalumas vienareikšmiškai

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-26 23:33 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Gvazimodas rašė:
nes tikrai esant progai tiek as tiek draugas mieliau sukam i miško takelį nei liekam ties asfaltuota danga

Tokiu atveju viskas ir pasakyta - tik MTB. Su CX'u miške per šaknis užsikratysit ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-27 13:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-11-02 17:43
Pranešimai: 150
O su CX mišką privažiavus jau nulipt reikia? :lol:

_________________
Plentas - Verenti Technique Disc
Miškas - Verenti Substance II


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-27 13:14 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2012-04-27 23:27
Pranešimai: 101
Mototarka, visi supranta jūsų religinį požiūrį į dviračius. Bet klausimas buvo kas geriau :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-27 13:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-10 23:38
Pranešimai: 1180
Mototarka rašė:
O su CX mišką privažiavus jau nulipt reikia? :lol:


Nulipt nereikia, bet MTB normaliam miške bus ir greičiau, ir komfortiškiau nei CX. Be to, MTB bus atlaidesnis valdymo klaidoms. CX yra gerai lakstyt žvirkeliais ir miško keliukais (keliukas nėra tas pats kas takelis). Bet kuo pikčiau - tuo MTB greičiau.

Būna kas važinėja piktose vietose su vienos pavaros CX ir bėdų nemato. Bet dėl to nei viena pavara, nei CX nepasidaro techniškai geresniu sprendimu.

P.S. Turiu ir mtb, ir cx...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-27 14:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-11-02 17:43
Pranešimai: 150
Tai žinoma, kad sudėtingose salygose yra geriau važuoti su tam pritaikytu dviračiu. Neturiu religinio požiūrio į dviračius, tik veliuosi į nesibaigiančius ginčus, kas universaliau CX ar MTB :D Deja visada pralaimiu, todėl ir važinėja visi po Laisvės alėją su MTB ir kuo platesnėm padangom ir amortizacijos kuo daugiau :D
https://www.youtube.com/watch?v=qRF8XasCpS0

_________________
Plentas - Verenti Technique Disc
Miškas - Verenti Substance II


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-27 14:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-10 23:38
Pranešimai: 1180
Čia jau kita bėda, kad kažkam Laisvės alėja užsiskaito kaip miško takelis. Bet jei žmonės nori normaliai į mišką...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-27 18:24 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Mototarka rašė:
... todėl ir važinėja visi po Laisvės alėją su MTB ir kuo platesnėm padangom ir amortizacijos kuo daugiau :D

Nevažinėju.
Aš pagrinde važinėju su CX'u visur, jis man vistiek yra pats universaliausias dviratis. Bet asmeniškai man miškas nėra religija, tik iš bėdos. O vaikinai klausia "kas geriau", kai jiems akys krypsta tik į mišką.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB ar CX
StandartinėParašytas: 2016-09-28 12:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2016-01-24 13:12
Pranešimai: 25
Įdomi tema išsivystė :)

Aš daugiau negu pusę metų važinėju su Gravel/Adventure kategorijos dviračių (kaip Mototarka minėjo, plačiaja prasme juos galima priskirti CX). Padangos 40 mm pločio, važiuoju absoiučiai visokiais keliais, nuo borto ant borto jei reikia, su vaiko kedute ir be jos, ir pan. Dar nebuvo taip, kad kažkur važiuojant mišku (net ir visišku mišku), turėčiau kokio diskomforto, kuris mane verstų galvoti, kad toje situacijoje MTB būtų geriau. Tiesa, reikia pripažinti, kad MTB trasos lenktynėse su šiuo dviračiu nelenktyniavau. MTB varžybose, be abejo, MTB bus geriau, kaip ir plento varžybose plento dviratis ar CX varžybose CX dviratis. Tačiau neįsivaizduoju, bent jau Lietuvoje, miško ir situacijos, kur (ne lenktynių metu) aš su savo Gravel/Adventure dviračiu su 40 mm pločio padangom negalėčiau normaliai važiuoti o vat su MTB jau tokioje pat situacijoje galėčiau normaliai važiuoti. Kaip kažkada teisingai pasakė forumo narys mantasm - geriausias amortizatorius yra žmogaus kūnas. Todėl MTB dviračio amortizatorius, mano nuomone, ne lenktyniu ir ne visiškų extremumų metu, jokios reikšmingesnės įtakos važinėjant miškais ar kita bekele neturi.

Grįžtant prie vaikino, kuris iniciavo šią temą, klausimo, mano nuomonė tokia: Gvazimodas rašo, kad (citatos iš post'o):
- važinėdami jie lipa nuo šaligatvio ant šaligatvio;
- važiuoja smėlėtais ar žvyro keliukais;
- esant progai suka i miško takelį nei lieka ties asfaltuota danga.

Bent jau man iš aprašymo akivaizdu, kad Gvazimodas ir jo draugas važinėja absoliučiai visur (miestas, asfaltas, miškas, ir t.t.), o trasa/kelias, kur geriausiai atsiskleidžia MTB privalumui, spėčiau jų kelyje apskritai nepasitaiko arba tai atsitinka ypač retai :) Papildomai imant domėn tai, kad kalba greičiausiai eina apie situaciją, kai žmogus turi vieną dviratį (o ne du ar tris skirtingiems tikslams), tai aš visiškai pritarčiau Mototarkai kad Gvazimodo atveju CX (t.y. Adventure/Gravel) dviratis su platesnėmis padangomis yra kogero net ir tinkamesnis variantas dėl savo univesalumo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 43 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai