Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-29 02:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 216 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2008-04-19 14:39 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-07-16 00:19
Pranešimai: 24
Miestas: Kaunas
Ar kas bandete deti didesnes sedynes "Cross" tipo dvirachiams?
Jauchiasi skirtumas kai priesh tai pabandai pavazhiuoti su moterishku... Suprantama kad tokio dvirachio vairuotojo didele mases dalis tenka vairui per rankas, na bet gal galima patobulinti? ;)

_________________
when the power of love will overcome the love of power, world will face the peace


Paskutinį kartą redagavo Kestis 2014-03-04 09:18. Iš viso redaguota 3 kartus.
sulietuvintas temos pavadinimas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-04-21 13:17 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
O koks skirtumas jaučiasi ? Geriau ar blogiau ?

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-04-21 13:50 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Įdomu ir man būtų sužinoti labiau patyrusių nuomonę apie sėdynes.
Pirkdamas dviratį iškarto paprašiau, kad pakeistų originalią sėdynę į platesnę ir minkštesnę, su elastiniais elementais, plius amortizuojantis strypas. Pasivažinėjau ir nematau privalumo iš to amortizuojančio strypo (ankščiau važinėjau su paprastu). Pati sėdynė taip pat nenudžiugino, dabar gailiuosi net nepabandęs originalios, atvykusios su dviračiu, o kur dar padidėjęs svoris :?
Dabar keliu tokią teoriją, kad patogumas tikriausiai labiausiai priklauso nuo sėdynės formos. Tikiuosi, kad šortai su pampersu pagelbės...
Patogiausia ant ko teko sėdėti, tai sena tarybinė odinė-spyruoklinė sėdynė.

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-04-21 14:02 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Greičiausiai tarybinė odinė-spyruoklinė tiko dėl to, kad
dar buvai vaikas, tai atitinkamai ir pačio sėdynė buvo
mažesnė :)
Realiai, kiek teko skaityti, tai sėdynei svarbu jos
plotis, priklausomai nuo atstumo tarp dviratininko
sėdimųjų kaulų. Sėdi ant smėlio ir matuoji tarpą
tarp įsispaudusių duobučių. Nuo to ir priklauso
sėdynės plotis.

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-04-21 14:15 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Tai vat čia ir bėda, kad mano sėdynė ryškiai galėtų būti mažesnė :lol: , nes minėtų metodu atlikus matavimus paaiškėtų, jog reikia fotelį prie dviračio sukti :) .... Na gal ir rimtai reiks teoriją praktikoje pabandyti pritaikyti.

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 09:21 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-07-16 00:19
Pranešimai: 24
Miestas: Kaunas
Na man pasirode kad tos standartinės sedynes kiek mazhokos ish tiesu... Jei pavazhineji ilgiau, ar kelias dienas ish eiles, tai jauchiasi sakychiau... Jei pabandai su kokiu nors "comfort" klases dviratuku, tai buna daug mieliau.

_________________
when the power of love will overcome the love of power, world will face the peace


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 09:33 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-02-27 12:32
Pranešimai: 199
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Marius Žukauskas
Mano cross'o sėdynė comfort tai labai smagu ;)

_________________
Mieste veža - Merida Crossway 8 SX
Plente veža - Hardrocx Helium Team RRc
2012: 4000 km - plentas, 1800 km - miestas
2013: 4000 km - plentas, 500 km - miestas
2014: 2400 km - plentas, 300 km - miestas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 12:14 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Plati ir minkšta sėdynė nepadės niekada :!: Su ja bus gerai max 20 km. Sėdynę reikia parinkti labai individualiai. Keletas patarimų:
1. Parinkti teisingą sėdėseną ant dviračio, t. y. dalis svorio turi atitekti rankoms, nes jei sėdėsena bus tiesi (visas svoris užpakaliui), tai nepadės joks fotelis.
2. Sėdynės skirstomos į moteriškas ir vyriškas, nes vyrų ir moterų anatomija skirtinga (moterų dubens kaulai platesni), taip, kad plati sėdynė bus moteriška :D Vyriška sėdynė niekada nebus platesnė, kaip 15 cm. ir trumpesnė, kaip 17 cm.
3. Geriausia sėdynės plotį parinkti taip - atsisėsti nuogu užpakaliu :oops: ant smėlio. Smėlyje atsispaus dubens kaulų smailiosios vietos (ant kurių yra sėdima ant dviračio sėdynės). Pamatuoti atstumą tarp jų ir pirkti sėdynę 1,5-2 cm platesnę, negu šis atstumas.
4. Neparinkus teisingo sėdynės pločio ir naudojant vertikalią sėdėseną, galima pasekmė - stuburo apatinės dalies (uodegikaulio :D ) artritas.
5. Geriausias užpakalio draugas - dažnas važinėjimas (kaip sakoma ir šuo kariamas pripranta).
6. Visada naudoti dviratininko šortus su paminkštinimu.
PVZ. nebrangi ir pakankamai komfortabili vyriška sėdynė: http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=22260

Amortizuojantis seatpost'as yra visai neblogai, nes jis kažkiek sugeria kelio smūgius, tačiau ant jo turi būti teisinga sėdynė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 12:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-05-01 20:57
Pranešimai: 1096
Truputi papildau Dariaus posta.
Taip pat labai svarbu sedynes kampas. Priekis turi but zemiau uz gala.
Dabar jau turbut visu dviraciu sedynes galima pastumt i prieki/atitraukt atgal.
Sitie dalykai irgi turi dideles itakos uzpakalio komfortui. :D
Ir neuzsikelkit sedynes per aukstai. :!: Cia turbut dazniausia priezastis, kodel skauda uzpakali. Sedint kulnas turi siekt pedala (o ne pirstai).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 12:36 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 22:41
Pranešimai: 1429
Miestas: Kaunas
Skype: dinuxlt
Vardas, Pavardė: Dainius, Sakalinskas
ausradei rašė:
Taip pat labai svarbu sedynes kampas. Priekis turi but zemiau uz gala.

Įdomu ką galvoja kiti dėl šio pasakymo? Maniškė visiškai horizontali. (Stilius XC)
ausradei rašė:
Ir neuzsikelkit sedynes per aukstai. :!: Cia turbut dazniausia priezastis, kodel skauda uzpakali. Sedint kulnas turi siekt pedala (o ne pirstai).

Sėdynės aukštis priklauso nuo to koks važiavimo stilius. Kaip man aiškino tai pedalui esant žemiausioje padėtyje, koja turi būti vos vos sulenkta. Peraukštai užkelta sėdynę nelabai dažnai sutiksi, dažniausiai važinėja su peržemai nuleista.
Darysp rašė:
5. Geriausias užpakalio draugas - dažnas važinėjimas (kaip sakoma ir šuo kariamas pripranta).

Čia labai geras pastebėjimas, reikia važinėti ir pakankamai greitai prisitaiko viskas ten kur reikia :)
Na ir aišku kartas nuo karto pakelti užpakalį nuo sėdynės, nesedėti kaip kelmas.

_________________
Merida Sport 100 custom


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 13:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-05-01 20:57
Pranešimai: 1096
Sutinku, pamirsau prirasyt, kad tai is mano patirties. Mano sedynes priekis zemiau uz gala. Taip pat ja nuleidau zemiau ir atstumiau atgal, kiek buvo imanoma. Po situ pataisymu vaziuot vienas malonumas, iki tol buvo kancia.
Galu gale kiekvienas turi ja susireguliuot pagal save, abejoju, ar taip buna, kad nusipirkai dvirati ir sedyne iskart tobulai tau tinka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 13:11 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Sėdynės horizontalumas priklauso nuo sėdynės tipo ir važiavimo stiliaus. Pvz. ant mano hybrid'o sėdynė stovi horizontaliai, nes yra truputį aukštesnė sėdėsena, bei sėdynės viršus yra horizontalus, o ant mano plento sėdynė truputį nuleista į priekį, nes daugelis road tipo sėdynių turi nežymų paaukštėjimą galinėje dalyje, bei naudojama žema sėdėsena. Ant DH, street ir kitų panašaus tipo dviračių, sėdynės nosis yra pakelta, nes ji turi būti horizontali važiuojant žemyn (arba nusileidžiant po šuolio).
Apie sėdynės poziciją pedalų ašies atžvilgiu, man labai gerai rašė Vital GD forume. Cituoju: "Švaistiklius nustatyti horizontaliai, atsisėsti ant balnelio ir stumti jį atgal arba pirmyn tol kol priekinis kelias (jo priekis) atsidurs tiesiai virš priekinio pedalo ašies. Tokioje padėtyje užtvirtinti balnelį." Išbandžiau, tikrai OK :D

Tačiau sėdynės pozicija yra labai individualus parinkimas, kuris atrandamas ilgai važinėjant (pvz. Aušros atvejis)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 18:53 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-08-21 11:08
Pranešimai: 492
ausradei rašė:
Mano sedynes priekis zemiau uz gala. Taip pat ja nuleidau zemiau ir atstumiau atgal, kiek buvo imanoma. Po situ pataisymu vaziuot vienas malonumas, iki tol buvo kancia.

Man tai atvirksciai-kai per zemai sedyne, labiau kojas paskausta nei visada.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-06 23:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-04-15 20:55
Pranešimai: 88
2 sezonus važinėjau su plačiu Velo Plush balneliu ir nieko, nes buvo figūrinis. Šiais metais nusipirkau Selle Royal gelinį(praktiškai lygu) ir važiuodamas po 6-7km nejaučiau jokių problemų,bet po 30 km pravažiavimo per kartą- pirmą kartą gyvenime pajutau, kad turiu prostatą(sėdynės neskauda nėkiek). Taigi supratau apie ką skaičiau prieš porą metų, cituoju: "vyrams patartina, kad balnelis būtų su išpjova per vidurį(ypač dažnai besivėžinantiems)".
P.S. pasikeičiau tą Selle Royal, nes dar kitą trūkumą pastebėjau: dėl spyruoklių jis nuo svorio keičia kampą, tai kad ir kiek reguliavau vistiek š...s gaunasi. Komforto klasės dviračiui toks balnelis tinka, nes sėdi atsilošęs, o man niekaip neįtiko. Aplamai tai norėčiau Selle Royal Respiro balnelį išbandyti, bet kad brangiai kainuoja,o jei nepatiks tai kokie 200 lt į balą.Gal kas naudojat,tai mestelkit informacijos :smt100 .Mano sėdynė ir aš busim jums dėkingi :smt047 (šortų su pampersų tikrai nenoriu) :D


Paskutinį kartą redagavo Rolandas.MEGA 2008-05-16 16:42. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sedyne
StandartinėParašytas: 2008-05-10 09:49 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-01-15 20:52
Pranešimai: 334
Pabandisiu pasidalinti savo daugiameciais pastebejimais kas liecia balno pasirinkima.Jai jus nuvaziojate 20km karta i savaie tai tiks betkoks balnas,jai daugiau tai patarciau atkreipti demesi i balno ilgi .Kuo jis ilgesnis tuo daugiau padeciu sedeti ,beto balno priekine dalis kuo siauresne tuo geriau. Vaziuodamas juk koju kelenus glaudi arciau remo ,ir jai bus platus balno priekis itrinsit kirksnis arba vaziosit isizerge .Galine balno dali renkates pagal dubens kaulu ploti (geras testas su smeliu),ir isimatave perkate .puiku jai ties galine dalimi balnas siektiek isirecia atkartodamas dubens kaulu forma.Balno atstuma nuo vairo ir pasvirimo kampa matuoju sektiek pavaziaves ,jai slistu i prieki arba matau kad sedziu daugiau ant priekines plonos balno dalies atlieku atitinkamas korekcijas pastument ar keiciant balno kampa.Ligiai taipat jai rankos labiau pavarksta riaiskasi balnas pardaug pastumtas i prieki.O balnelio auksti matuoju taip,sededamas ant balno pedala zemutineme taske turi vos liesti kulnu .


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 216 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 53 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai