Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 14:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-15 10:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-03 01:43
Pranešimai: 12
Miestas: Vilnius
Sveiki,
šią vasarą nusipirkau dviratuką Panher (http://www.dviraciai.lt/?page=item&id=55). Žinau, galėjau pridėti kažkiek ir pasiimti ką nors rimčiau, bet yra kaip yra. Visą dviratį keisti būtų gana kvailoka, tad noriu jį kažkiek atsinaujinti, kad būtų arčiau dūšios.
Kas nepatinka:
    Vairas, tas rankenų palenkimas į mane yra nepatogus ir kartais vargina.
    Viskas ties galinio rato centru (kasetė, stebulė, permetėjas). Atrodo, kad nedirba idealiai. Susireguliuoju rodos kaip priklauso, bėgiai mėtosi, tačiau traška-braška.
    BB (priežasčių nėra, tiesiog noriu pasikeist, kažkaip psichologiškai ne taip veikia).
Kaip manot, verta kažką daryt? Ką realiai gaučiau pasikeitęs bėgių sistemą? (svoris nedomina). Labiausiai domina vairas, nes norisi patogiau riedėti. Dviračiu nuvažiuoju per dieną min 20 km. Savaitgaliais iki 50.
Ačiū.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-15 11:27 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Vietoj tavęs investuočiau minimaliai ir iki žiemos pabaigos galvočiau apie naujo dviračio pirkimą. Nėra tikslo viską keist - prastas rėmo gamintojas.
Na bet jei pasiryžai, tai viską galima pasikeisti ir tai nėra taip jau ir sudėtinga. http://www.gerasdviratis.lt/forum arba pas mus daromi detalių užsakymai iš užsienio. Užsisakinėt gali bet kas. Naujas detales tau sumontuos bet kuris dviračių ekspertas, turintis spec. įrankius.
Nors jeigu žemos klasės detales žadi pirkti, jų rasi visose dviračių parduotuvėse. Tuomet tereikia jas visas apeiti ir pasižiūrėti, kurios siūlo detales už mažiausias kainas.
Pakeitęs bėgių sistemą išloštum tikslesnį, malonesnį jos darbą.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-15 11:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-03 01:43
Pranešimai: 12
Miestas: Vilnius
Na rėmas man visai patogus, gerai sėdisi, svoris nesvarbus, nes vis tiek daiktais nuolat apsikrovęs esu. O kuom daugiau jis prastas?
Visą dviratį keisiu nebent kitą rudenį, kai matysiu ar pakankamai aktyviai jį naudoju ir ar verta į dviratį daug investuot, tada galvosiu apie pirkimą.


Paskutinį kartą redagavo Droil 2008-07-15 11:57. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-15 11:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-06-18 22:48
Pranešimai: 241
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Edvardas
O kuom prastas dviratis iš maximos tada?

_________________
Scott Aspect 55 '08


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-15 12:48 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Normalus tas tavo dviratis. Ypač jei važiuoji ~50 km per dieną, neskubėdamas. Pakaba, rėmas - lengvinto lydinio, vidutinio ir gal būt truputi aukščiau nei vidutinio lygio. BB keisti dėl psichologinių :roll: priežasčių - įdomus sprendimas :) Nuvežk pas pardavėją, kad sureguliuotų bėgių perjungėjus ir važiuosi vargo nematydamas. Kainuos 5-15 lt. Arba pasiskaityk Internete kaip kas darosi ir pabandyk pats - nereikia čia jokiu ekspertu su ekspertiniais įrankiais būti, kad elementarų dviračio reguliavimą padarytum.
Rusiškai čia http://www.bike-repair.ru/Parts.htm
Angliškai čia http://www.sheldonbrown.com/repair/index.html

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-15 13:13 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Nepamačiau, kad dviratis visiškai naujas.. Tada tikrai nėra tikslo visko, išskyrus vairą, keist.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-15 14:01 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Jeigu tau gale traška - braška, tai gali būti priežastis ir grandinė. Pas tokį dviratį stovės pigiausia KMC. Užsidėk bent normalesnę Shimano. Stebulės pas šituos dviračius irgi prastos, gali freewheel'as peršokinėti. Galinis perjungėjas Acera yra sunkiai nuspėjamas, kartais jie veikia neblogai, bet dažniausiai blogai ant kraštinių žvaigždžių. Jei nori keisti, tai keisk stebulę bent jau į Deore, kasetę į Shimano HG50 8 speed, grandinę į Shimano 8 speed ir simplex'ą bent jau į Alivio (geriau į Deore). Rezultatas bus - bėgiai junginėsis gražiau. Tačiau tikrai gražiai bėgiai junginėjasi tik pas 27 bėgių sistemas (siaura grandinė). BB keisti nematau jokios prasmės (na nebent ten stovi paprasti guoliukai vietoj BB). Jei jau nusprendei keisti BB, tai BB plotis turi būti tiksliai toks pats, kaip pas seną.

P. S. Jei dviratį pirkai šią vasarą, tai jis dar garantinis - vežk į parduotuvę ir tegul tvarko (ir nereikės nieko keisti).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-16 23:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-03 01:43
Pranešimai: 12
Miestas: Vilnius
Dariau, nenoriu vežt į parduotuvę todėl, kad reikės palikt savo baiką ir laukt neaišku kiek kol sutvarkys. Vis tiek iš karto nepažiūrės, ne tas metų laikas :) Be to labai noriu pats viską išmokt ir manau tai ilgainiui atsipirks.

O dabar toks įvykis nutiko, sukiojau galinius stipinus (tris valandas kantriai pasėdėjęs išmokau kas kaip) ir vieno galvutė lūžo (atsukant). Kad galėčiau nusipirkęs įdėt naują reikia nuimt kasetę, kad tai padaryčiau, turiu turėt įrankius.
Žodžiu, pagalvojau, kad dabar puiki proga pasikeisti norimas detales, taigi:
    Ratlankis dabar yra kažkoks YAK 19 (dvigubas). Ar realiai ką nors išloščiau jei pasikeisčiau į kokį nors ALEX iki 70 lt ar pan? Galbūt net galėčiau taip nesisaugot didesnių bortelių ir nuo jų nuvažiuot 20 KM/H greičiu?
    Stebulė dabar yra FH-RM30, jos kaina ~40-50 lt. Ar ką nors išloščiau pasikeitęs ją į tarkim DEORE už ~100 lt?
    Kasetė CS-HG30-8i. Jos keisti manau neverta, nes ji dar nesudrožta. Kasetę galbūt reikės keisti kartu su grandine.

Bet didžiausias kazusas yra: Gal man tiesiog pasikeisti stipiną, pakentėti su dviračiu šį sezoną, o jau kitam pirkti ką nors rimčiau? Nes jei aš į šitą Panther'į prikišiu dalių už 400 lt ir paskiau vis tiek parduosiu, tai bus ne kas.
Ar aš pajusčiau, jog sėdžiu ant geresnio dviračio, jei turėčiau brandą (Merida, Giant, Focus...)? Nes kiek žiūrėjau, tai iki 1700 lt eina panašios low-end dalys kaip ir mano Pantheryje. O kas yra rėmo geometrija ir kuom pas mane ji blogas aš nesuprantu. Man patogiai sėdisi ir tiek.

Būsiu labai labai dėkingas už atsakymus, nes dabar esu didelėse dvejonėse ar neištaisyti savo brangiai kainavusios klaidos ir nepasikeisti viso dviračio.
Ačiū,


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-16 23:29 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-29 14:10
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas/Vilnius
Skype: kristute_k
Lyginti Panther'į su maximiniu dviračiu... man atrodo kompetencijos trūkumas. Pati važinėju 8 metus (važinėjimo dažnis ir pobūdis įvairavo kas sezoną), sunkokas, bet sureguliavus rieda kaip tankas. Laukiu, kol subyrės - nesubyra :mrgreen: nors jau prieš 5 metus pranašavo, kad reikės žvaigždes keisti. Jei normaliai važinėsi ir prižiūrėsi, tarnaus ilgai.

p.s. ką per visą laiką keičiau, tai stabdžių kaladėles ir pedalus... ir dar kameras pradurtas. Nežinau, kaip naujų pantherių kokybė, bet senieji turi savo privalumų (kaip ir savo trūkumų).

p.p.s. Jei tau nepatinka smulkmenos, tai pasikeisk jas, o dviratį, manau sureguliuoti gali ir per labai trumpą laiką, tik reikės šnekėti arba labai gražiai, arba labai piktai :mrgreen:

_________________
1000 mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-17 14:45 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Droil rašė:
Ratlankis dabar yra kažkoks YAK 19 (dvigubas). Ar realiai ką nors išloščiau jei pasikeisčiau į kokį nors ALEX iki 70 lt ar pan? Galbūt net galėčiau taip nesisaugot didesnių bortelių ir nuo jų nuvažiuot 20 KM/H greičiu?

Beveik neišloši nieko, na gal svorio. Saugotis bortelių reikės, nes ratlankiai ne DH skirti.

Droil rašė:
Stebulė dabar yra FH-RM30, jos kaina ~40-50 lt. Ar ką nors išloščiau pasikeitęs ją į tarkim DEORE už ~100 lt?

Kadangi yra RM30, tai dėti Deore tikrai neverta.

Droil rašė:
Kasetė CS-HG30-8i. Jos keisti manau neverta, nes ji dar nesudrožta. Kasetę galbūt reikės keisti kartu su grandine.

Teisingai.

Droil rašė:
Bet didžiausias kazusas yra: Gal man tiesiog pasikeisti stipiną, pakentėti su dviračiu šį sezoną, o jau kitam pirkti ką nors rimčiau? Nes jei aš į šitą Panther'į prikišiu dalių už 400 lt ir paskiau vis tiek parduosiu, tai bus ne kas.

Čia mastai tikrai teisingai, nes pagal tavo aprašymą, komponentai ne tokie jau ir prasti, kaip mėgėjiškam dviračiui. Važinėk (tačiau kitai metais tikrai pamastyk apie kitą - pajausi laaabai didelį malonumą). Ir prisimink, kad geriausias laikas parduoti naudotą dviratį yra pavasaris :!:

Droil rašė:
Ar aš pajusčiau, jog sėdžiu ant geresnio dviračio, jei turėčiau brandą (Merida, Giant, Focus...)? Nes kiek žiūrėjau, tai iki 1700 lt eina panašios low-end dalys kaip ir mano Pantheryje.

Tikrai pajustum, kad sėdi ant geresnio, tačiau jis kainuos virš 1700. Tačiau visada galima paimti išsimokėtinai ir tikrai nenusivilsi :!:

Droil rašė:
Būsiu labai labai dėkingas už atsakymus, nes dabar esu didelėse dvejonėse ar neištaisyti savo brangiai kainavusios klaidos ir nepasikeisti viso dviračio.
Ačiū,

Šiemet nekeisk nieko. Geriau gerai pataupyk iki kito pavasario ir keisk visą dviratį. Kiek žinau iš praktikos, tai geras ir brangus dviratis niekada nebūna numestas į kampą ir naudojamas tik Palangoje. Tai taps tavo HOBI :!:

Sėkmės :!:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-17 15:02 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-02-20 22:24
Pranešimai: 154
Skype: whitehorse85
Vardas, Pavardė: Martynas
vaira manyciau tikrai gali pasikeist, nes su tokiu [pašalinta] vazinet tai....beto ir nekainuos daug :)


Paskutinį kartą redagavo dinux 2008-07-17 16:03. Iš viso redaguota 2 kartus.
neįžeidinėkim mažumų ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-17 21:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-03 01:43
Pranešimai: 12
Miestas: Vilnius
Tai jau dabar dviratis patapo hobiu :) Niekur be jo iš namų neinu. Po Vilnių nardaug daug greičiau nei su viešuoju transportu.
Na, o kitais metais tikrai reiks pirkt kitą, galbūt net šitą brangiai parduot pavyks.
Tikriausiai imsiu Fitness, nes 95% kelio yra asfaltas, tik neaišku kaip jis važiuos pro duobėtus šaligatvius..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-18 10:32 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Pasižiūrėk dar ir Cross hibridinius. Vistiek bus ir žvyro, anksčiau ar vėliau :)
Jie gal ir duobėtus šaligatvius labiau "laiko"

p.s. dinux, gėjai (piderai) yra iškrypėliai. Ir juos reikia įžeidinėti, o ne jų tolerancija rūpintis.

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-19 21:56 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-08-21 11:08
Pranešimai: 492
Kam isvis po tuos saligatvius trankytis, jei gatvemis daug patogiau?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračio atnaujinimas
StandartinėParašytas: 2008-07-19 22:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-06-18 22:48
Pranešimai: 241
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Edvardas
Ir kiek žinau pagal KET reikia važiuot kelkraščiu, o ne šaligatviu :)

_________________
Scott Aspect 55 '08


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 48 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai