Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-04-18 06:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 11:51 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Jei dviratininkas turi rinktis iš dviejų dydžių, tai reikia vadovautis kriterijais: truputį per mažas bus sportiškesnis, truputį per didelis - komfortiškesnis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 12:05 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-07 14:40
Pranešimai: 53
Miestas: Vilnius
Skype: bullka_tm
Gal gali apibūdinti tą komfortiškumą? Nes sportininkas iš manęs nedidelis. T.y. nuo tramplynų nešokinėsiu, miškuose nuo kalnų tarp medžių nusileidinėsiu itin retai. Daugiausia važinėsiu laisvalaikiui (dviračių takai, miestas, kartais palei kokią upę ir pan.). Sportsteriai yra hybridiniai.. tad tinka važiuoti visur.

_________________
---
bullka
Scott Sportster P3 '08


Paskutinį kartą redagavo dinux 2008-08-19 13:46. Iš viso redaguota 1 kartą.
ištrinta citata


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 13:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-06-30 08:46
Pranešimai: 8
Na kai atvyks tavo dydis, neskubek pirkt! paimk visus dydzius ir isbandyk, kaip tau patogiau! tarkim man L butu tikrai mazas, pas mane kojos ilgos :D Visos skaiciuokles padarytos "daugmaz" o geriauiai kai pasijusi ant dviracio patogiai! taip kad neskubek pirkti isbandyk visus ir ne po minute! juk po to vazinesi ilgai, taip kad skubet ner kur! 8) sekmes!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 13:32 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-07 14:40
Pranešimai: 53
Miestas: Vilnius
Skype: bullka_tm
Na mano kojos irgi skaitosi ilgos. Koks vis tik pas Tave atstumas nuo žemės iki klyno? Nors tai nėra dviračio pasirinkimo kriterijus, tačiau aš manau, kad tai kriterijus, nusakantis, kiek aukštai bus sėdynė. Ir jei ji bus aukščiau nei vairas (o dviratis ne plentinis), tai bus ne pyragai.

_________________
---
bullka
Scott Sportster P3 '08


Paskutinį kartą redagavo dinux 2008-08-19 13:45. Iš viso redaguota 1 kartą.
ištrinta citata


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 13:43 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Sportiškumą ir komfortiškumą nusako sėdėsena ant dviračio, bei atstumas tarp ratų (bazė).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 13:59 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-07 14:40
Pranešimai: 53
Miestas: Vilnius
Skype: bullka_tm
Na tai paimkime tą patį autoriaus P4 http://scottusa.com/gb_en/product/195/691/sportster_p4. Visais atvejais atstumas nuo galinės ašies iki pedalų ašies yra tas pats. Atstumą (santykinį ar kaip čia pavadinti) nuo pedalų ašies iki priekinio rato ašies nusako C. Tarp L ir XL tas skirtumas yra 1.5cm. Jeigu pagal mano ir Liutauro ūgį tinka ir tas ir tas - realiai to 1.5cm turėtume absoliučiai nepajusti.

Vienintelis juntamas dalykas turėtų būti E/F dydis, kuris skiriasi net 4cm. O tai nemažai ir faktas, kad apsižergus XL'ą top tube man jau remiasi į klyną (ties štangos viduriu). Todėl ir klausiu, koks klyno aukštis pas Liutaurą. Nes ūgiai mūsų sutampa.

_________________
---
bullka
Scott Sportster P3 '08


Paskutinį kartą redagavo dinux 2008-08-19 14:20. Iš viso redaguota 1 kartą.
NECITUOKIT PRIEŠTAI EINANČIŲ PRANEŠIMŲ!!! ištrinta citata


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 15:29 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Keičiantis dviračio dydžiui, keičiasi pagrinde trys matmenys: seat tube (sėdynės vamzdis), top tube (viršutinis vamzdis), head tube (vairo kolonėlės vamzdis). Pakeitimas šių matmenų 1,5 cm, ženkliai padidina visos trikampio konstrukcijos plotą, kas labai smarkiai jaučiasi bendrame dviračio dydyje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-19 23:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-06-30 08:46
Pranešimai: 8
Na Bulka, vadinasi mano kojos ilgesnes nei tavo :) as niekur nelieciu TT stovedamas, atstumas kokie 3-4 pirstai iki tarpukojo. O del tavo posakio kad jei vairas zemiau sedynes ir tai ne plentinis blogai...visiskai pries! siuo metu ant sito scotto vairas gerokai zemiau sedynes, as lygiai taip pat vazineju plentiniu...tad tikrai nejauciu diskomforto atsisedes ant scotto! Matau esi is vilniaus jei nori galim susimatyti kada ir pabandysi pavaziuot su mano scott. Beje siandien jau uzdejau plentine sake, ryt keisiu padanngas i siauresnes.

idomumo delei, jei jau turi savo scotta pabandyk stema apversti ir tuomet pravaziuoti...pamatysi skirtuma is kart sportiskesnis tampa, o del konforto...hm... na nieks nesako kad sedesi kaip ant fotelio, bet tesingai viska susireguliavus tikrai nieko neskauda, su siuo scottu esu pravaziaves 160 km nenulipus ir tikrai nebuvo didesnio sastingio. Kaip ir pries tai minejau savo poste svarbiauisa neskubeti, nes kiekvieno organizmas kitoks, kaulai kitokie, raumenys kitokie- remas svarbiauisia dalis, visa kita su laiku atejus norui ir poreikiui gelesi keisti. o surasi tinkama rema tik praktikoje, jokia skaiciuokle nepasakys tau ar konfortabilu ant dviracio bus ar ne. Manau sita ir pats zinai, tad mano patarimas kai pirksi pavazinek su keliu dydziu remais ir suprasi ko reikia. tik kai bandysi susikonfiguruok kaip reikia viksa, sedynes auksti ir pan... nedaryk klaidos kad atsisedai ant dviracio kuris sukonfigurintas bele kaip ir jau sakai kad dydis ne man :) tad jei dar nenusipirkai, gero pirkimo! :smt023


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-20 07:56 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-07 14:40
Pranešimai: 53
Miestas: Vilnius
Skype: bullka_tm
Nenusipirkau dar. Laukiu kol atvažiuos mano pasirinktas modelis (jau šiandien turi būti). Renkuosi tarp L ir XL (yra to paties modelio abudu dydžiai). Užsilipęs tiek ant vieno, tiek ant kito vairą pasiekiu :D Didesnio rėmo atveju gal net patogiau.

Esmė - nesuprantu, kuris man geriausiai. Parduotuvės pataria imti XL (pažvelgę į mane ir mano gabaritus), Scott lentelės tarpas tarp XL ir L, bet labiau L. Šiandien nuvažiuosiu matuotis prieš pirkimą.. tai kaip ir sakai susireguliuosiu sėdynę abiejų ir pažiūrėsiu. Bet esmė - kad pats nesuprantu, kuris man geriau. Žmonai kątik nupirkom Sportster P4 Lady L.. tai važinėjuosi po kiemą ir lyg atrodo norma (jis yra tik vos vos mažesnis už vyriškinį L).

Ech.. parkės.
Suprantu, kad tai subtilu ir labai individualu ir tik pats galiu suprasti, ko noriu. Gaila patirties mažai.

_________________
---
bullka
Scott Sportster P3 '08


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-20 23:35 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-01-15 20:52
Pranešimai: 334
Labai paprastas matavimas aukscio ,jai sureguliuoto balno kotas islindes virs balno koto uzrakto iki balnelio spinos nemaziau 15 cm ir nedaugiau 20 cm tai remas reikiamo aukscio .Na o tt virsutinio skersinio kuris eina nuo balno koto uzrakto iki koloneles reikia matuotis pagal ranku ilgi ,arba zaisti su vairo iskisu ilgiais (standartinis stemo ilgis koplektuojamose dviraciuose buna kiek pamenu 100-110 mm,bet galima deti nuo 60 iki 130mm jai taip patogiau vairuoti ar jai norima isgauti sportiskesne sedesena prisilenkiant labiau prie tt skersinio imi ilgesni stema bei apverti ji , bet tada gali vel buti nepatogu vairuoti jai vairo iskisa perilga )


Paskutinį kartą redagavo voldemaras 2008-08-20 23:52. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Plentiniai stabdziai
StandartinėParašytas: 2008-08-20 23:42 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-07 14:40
Pranešimai: 53
Miestas: Vilnius
Skype: bullka_tm
Ooooo.. dėkui už ganėtinai populiarų (t.y. suprantamą) aprašymą.
Mano atveju balnelio kotas išlindęs yra 18cm. Tai kai psuprantu yra kažkas panašaus į tai, ko ir reikia. Štai daugiau info apie mano šios dienos pirkinius:

http://www.gerasdviratis.lt/forum/viewt ... f=6&t=9408

Sorry už temos nusukimą. Pradėta lyg apie plentinius stabdžius :D

_________________
---
bullka
Scott Sportster P3 '08


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 23 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai