Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-29 01:16

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2013-04-15 17:29 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Dviratį dviračių takuose dažniau naudoju susisiekimui ir dažnai skubu. +20km\h asfaltu asmeniškai man net ir kalnų dviračiu nėra ypatingų pastangų reikalaujantis greitis.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-04-15 17:59 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-08-20 16:07
Pranešimai: 574
Miestas: Kaunas
Aš nesuprantu tų kurie lekia dviračiu taku 25km/h + žioplių pilna aplinkui ir tikrai pasitaikys kuris pestysis jį nukals. Įvažiavai į nesaugią zoną tai ir elkis taip lyg būtų nesaugu, o ne lėk akis išdegęs. Kasdien važiuoju dviračiu taku Laisvės al. visko pasitaiko, bet dažniausiai skambutis veikia pėsčiuosius ir nematau jokių problemų, jei skambutis neveikia, tai šauki "atsargiai" šitas žodis visada suveikia. Apie metus net girdžiu atsiprašymo žodį vieną kitą.
Jei apvažiuojant žmogų ne dviračiu taku jį partrenksi?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-04-15 21:13 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2011-06-02 13:58
Pranešimai: 1246
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Giedrius Balčiūnas
Nu jo, 30 km/h laisvės alėja ... jau ekstrymas.

_________________
BESTTEAM ::: DVIRAČIŲ MĖGĖJŲ IR ENTUZIASTŲ KOMANDA IŠ KAUNO


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-03 21:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-14 19:55
Pranešimai: 16
Miestas: Kaunas/Neveronys
Vardas, Pavardė: Saulius
Gal turite patirties kaip elgtis miške sutikus rimtesnius gyvūnus. Kaip pvz. Neveronys-Pravieniškės miško atkarpoje kelią pastojo briedė, ispūdį paliko gerą, todėl negalvojęs apsisukau ir kelionę baigiau kitais keliais.. O kaip elgiatės jūs?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-03 22:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-03-22 13:05
Pranešimai: 73
Miestas: Kaunas
Na kaip paciam dideliu misko givunu sutikti neteko, bet nemazu sunu sutikau. Tokiu atveju stoju ir dazniausia netoliese nuo tokio suns buna seiminikas, prasau jo kad palaikytu suni uz ankaklio kuri laika net ir tais atvejais kai jis tikina kad jo suo nieko nedaro. Iki siol susitarti pavykdavo :)


Paskutinį kartą redagavo Rts 2013-05-04 11:14. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-03 23:31 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-07-14 13:19
Pranešimai: 306
Vardas, Pavardė: A
Briedis yra keistas gyvunas, buna, kad stovi pora valandu vienoje vietoje ir nieko nedaro. As karta vos nesudauziau auto- vaziuoju Nidoje ir ziuriu briedis stovi prie kelio, iprates, kad jie ramus nekreipiau demesio, o jis staiga soko po ratais. Geriausia aplenkti ratu didelius gyvunus, nes nezinia ka jie sugalvos daryti.
Dar baisus gyvunas yra sernas- gali staiga issokti is krumu i dviraciu taka. Tada belieka tik bijoti, jei neturite su savimi lygiavamzdzio. Nors seip jie nepuola, nebet su mazais serniukais yra ir galvoja, kad keliate pavoju.
Visi kiti Lietuvoje gyvunai yra nepavojingi. Nebent i stirnas reiktu atkreipti demesi, jei vaziuojate su automobiliu jos soka po ratais (nes yra durnos), zinau kas ir po 3 stirnas yra nudauze. Zmoniu su dviraciais jos bijo ir pabega.

_________________
https://vimeo.com/67958626


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-15 00:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-10-15 23:52
Pranešimai: 93
Miestas: Kėdainiai
Vardas, Pavardė: Eimantas Ardavičius
zygfrid rašė:
Briedis yra keistas gyvunas, buna, kad stovi pora valandu vienoje vietoje ir nieko nedaro. As karta vos nesudauziau auto- vaziuoju Nidoje ir ziuriu briedis stovi prie kelio, iprates, kad jie ramus nekreipiau demesio, o jis staiga soko po ratais.


Nu bet tamsta ir varuotojas... Pamačius tokį gyvūną, net nekyla noras visiškai sustabdyti ir iš lįto prariedėtii..


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-18 11:39 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2012-04-01 18:06
Pranešimai: 17
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Monika Č.
Jeigu šuns šeimininkas sako, kad "uoj, mano cucikas nieko nedaro", tai tada reikia labiausiai tikėtis, kad kažką padarys :) Jeigu išgirstu amsint bobiką, tai kažkaip automatiškai atsiranda jėgų ir kojos pačios mina iki maksimumo, kad tik pabėgti :) Sutikus miško žvėrį, geriau pamažu trauktis į saugią vietą. Taisyklė "sustoti ir nejudėti" galioja tik su šunimis, bet ir tie keisti padarai, jaučia kada labai jų bijai ir tiesiog mėgaujasi tuo :)

_________________
Tinginys nepavargsta, bet patrūksta ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-25 07:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-04-27 15:15
Pranešimai: 36
Su šunimis problemų nebuvo, kažkaip patys šeimininkai augintinį prilaiko,
briedžiai - praeitą savaitgalį buvau sutikęs besiganantį, labai gražus vaizdas :)
Šernė + jaunikliai šitas variantas irgi buvo nutikęs, adrenalino buvo daug :shock: šernė stovi ant tako - žiūri į mane, aš žiūriu į šernę .. mus skiria gal kokie 15 metrų, tyla.. labai užsimanau palaipioti medžiais :D to neprireikė, šerniukai dingsta iš akiračio, mama, irgi :smt006


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-28 18:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-05-28 17:55
Pranešimai: 1
Pernai rugpjūčio gale teko važiuoti iš Nidos į Klaipėdą 2 valandą nakties, tai šernai ar šernės bent dešimtį kartų vijosi po 20-30 metrų. Tikrai nesinorėjo sustoti pažiūrėti tiksliau, visi iš krūmų iššokdavo, ant kelio stovinčio nė vieno nereikėjo apvažinėti.

Man dažniausio problemos užmiestyje važinėjant - palaidi šunys laukais aplink namus lakstantys kai užpuolus tokiam geriausiu atveju mašina pravažiuos po 10 minučių, o savininkui iš sodybos atbėgti - 200 metrų. Šunų baimė iš vaikystės didinti kilometrų skaičiaus nepadeda.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-05-28 19:18 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Jau daug kartų kartota, pasikartosiu dar kartą - geriausias būdas apsiginti nuo šunų, tai gertuvė su vandeniu. Šaltakraujiškai išsitrauki gertuvę ir purški tiesiai ant nedorėlio snukučio. Rezultatas: sėdi ant žemės, mirksi nieko nesupratęs kas atsitiko ir laižosi :D
Yra tekę purkšti ir Powerbarą - buvo daug juoko, kai šunelis viską švariai nulaižė nuo asfalto :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-08-19 20:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-08-12 16:33
Pranešimai: 3
manau didelė (na gal ne didelė bet vistiek) problema, kad šiuolaikiniai dviračiai labai tyliai važiuoja. ypač tie brangesni. turiu pigesnį, už 500 lt pirktą, tai jį tikrai išgirsi, kad atvažiuoja. nes traška braška, ir dar tie bėgiai duoda garso.... taigi važinėju ramiau, nes žinau kad mane išgirs. dabar kai nusipirkau dviratį už 1500 lt, baisoka važiuoti ir sutikti einantį žmogų ar važiuojantį dviratininką, nes dviratis neskleidžia jokių garsų. na gal po poros dienų šiek tiek tyliai bėgiai pradėjo caksėti, bet jų neišgirs pėstysis manau.... tai taip nejauku važiuoti kai matai kad priekyje kažkas eina. nes inai kad tavęs negirdės. kažkaip nors yra skambutis, stengiuosi kuo mažiau jį naudoti. stebiu žmogų iš tolo, jei matau kad jis eina stabiliai ir nekeičia trajektorijos, tada nenaudoju signalo, o priartėjus lėčiau pravažiuoju. su dviratininkais tai geriau naudoti skambutį, nes kartais pati usžsisvaojusi pradedu važiuoti taip kad mėtausi po visą kelią. tai nežinai ko gali laukti. taip kartą vos nenuskyniau vieno narsuolio, kuris lenkė be signalo. taip pat nesigirdėjo kaip jis važiavo.

šiaip kai paskaitai kokiais greičiais jūs čia visi lakstot, tai net baisu. as max 20 km/val (ir tai jei kelias lygus iar i kalna, ilgai tiek nepaminsiu).... greičiau jei ir pabandau tai tik labai trumpai, visgi esu atsargus zmogus, o dviratis toks, kad per daug pavojingas. juk gali ratas uzsiblokuoti, padanga sprogti, ar dar kokia kliutis, ir tada oi kaip graziai skristum..... o cia ne masina, kur dar yra sansas kad skardos, pagalves apsaugos.... cia jau tiesiogiai savo kailiu turetum isgyventi avarijos pasekmes.

o siaip nesuprantu kokia problema kitiems isigyti skambuti? As artimiausiu metu planuoju net veidrodi galinio matymo isigyti (vis nerandu tokio didelio ir patrauklaus, visi kaip blynai gremezdiski)... nes tikrai man nejauku vaziuoti kai nematai kas tau gale darosi. (vaziuojant masina ipratusi stebeti visas puses).


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-05-11 03:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014-03-17 02:33
Pranešimai: 80
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Audrius
Sveiki,

perskaičiau temą, galvodamas rasti patirties ir šiaip kokio krislelio apie reikalą.. Bet aprašomi pėstieji, šuniukai, kačiukai... Tai aišku: kažkaip stengiames sugyventi, rangytis, apvažiuoti - nes skirtingas eismo dalyvių elgesys ir greičiai. (pamatęs, kas vyksta mieste - išvis esu šoke, iki šiol vieni miškai buvo - laisvė, džiaugsmas, o ypač užmačius laukinius gyvūnus..)

OK, bet tačiau tikėjausi pasiskaityti kita tema, o apie ją nieko: tai - dviratininkai dviratininkų takuose. Suprantu, kad pavasaris ir pan., bet ką galvoti apie tokius dviratininkus, kurie dviračių takuose, ypač geresnėse įkalnėse/nuokalnėse pliurpdami apie akciją maximoje, apie pomidorų auginimą, apie eurovaistinės sukauptų taškų skaičių, blūdija po taką 1 km/h greičiu užėmę visą lauką, kai leki (iš bet kurios pusės) į juos 20+ km/h... ?

Jau ne pirmas atvejis, bet itin įsiminė praėjusios savaitės atvejis: taku leki nuokalne, porelė artėja link įkalnės kol kas horizontaliai, pliurpia kažką, žiūri tiesiai, viens į kitą, vėl tiesiai.. Mane pastebėti buvo apie 100m ir keliolika s - tai labai daug. Bet jie žiūrėdami į mano pusę (buvau tikras, kad pagavau akių kontaktą) šnekėjosi apie savo vidurių užkietėjimo problemas toliau, kol priartėjus iki ~5m supratau, kad jie manęs nei velnio nematė, nes neatidarė koridoriaus mano pralėkimui, o vietoj to ėmė plėstis į šalis (važiavau jau ne taku, o tako dešiniuoju borteliu ir merga ėmė krypti į tą pusę likus keliems m).. Krypti - ne visai teisingas žodis, tiesiog "žarglioti" ar pan., nes nuo lėto važiavimo paskutinėm sekundėm kraipė trajektorijas į visas puses. Teko man aukotis į pievas, gerai, kad aplink nebuvo betono ir stulpų... Ypač kvailai pasirodė merga, paskutinę sekundę pamačiusi mane ir, atsiplėšdama nuo savo pliurpalų partnerio, mesdamasį į tą pačią pusę, kur suprojektavau savo trajektoriją - į pievas. Kad neperskėliau jos per pusę, kažkas pasirūpino...
Po panašių, o ypatingai šio atvejo, tikiu ir perspėju visus, kad dviračių takuose iš dviratininkų galima tikėtis žyyymiai blogiau nei iš kokio jorkiuko ir iš jos šeimininkės, kuri jį saugo labiau už savo akį...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-05-11 13:11 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2013-07-19 16:27
Pranešimai: 223
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Rimas B.
Skambinu visada su skambalu, pamatęs tokius "kėglius" ant dviračių tako. Ir gerokai ankščiau, kad spėtų susivokti ir sureaguoti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-05-11 20:46 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2011-06-02 13:58
Pranešimai: 1246
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Giedrius Balčiūnas
Man belieka kaltint save, kad aš nesivežioju garsinio signalo :) Ir jei kas eina plačiai užtvėrę kelią, ar iš priekio mina užsisukęs bei nemato manęs, tai nedarau problemos ir suteikiu pirmumą ;)

_________________
BESTTEAM ::: DVIRAČIŲ MĖGĖJŲ IR ENTUZIASTŲ KOMANDA IŠ KAUNO


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 19 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai