Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-29 00:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2012-01-02 04:59 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Sveiki, jau senai galvojau apie šios temos kūrimą, bet tai laiko tam nerasdavau, tai atrodė visa ši idėja beviltiška, bet juk nepabandęs nesužinosi! ;)
Taigi, kodėl toks pavadinimas ir ką aš noriu pasakyt šią temą?
Prisiminkime, kas nutiko pernai... pavasarį berods, kai kažkas partrenkė "bobutę" Laisvės Alėjoje... Kalbu dabar iš esmės net ne apie patį įvykį, o apie pasekmes. O pasekmės buvo tokios: Savivaldybėje rimtai buvo svarstoma naikinti dviračių taką, internetiniuose dienoraščiuose VISUR buvo daug š*do kraunama ant dviratininkų, štai keletas citatų:
Cituoti:
dviratininkų iškėlimo iš Laisvės alėjos. AZ UZ TAI kitaip baisu bus vaikscioti laisves aleja ...

Cituoti:
butinai naikinti Laisves al. ta dviraciu taka. Lai daro dviraciu takus gatvese, nes tai transporto priemone ir ne vienas pestysis neis tuo taklu. ir tik nereikia dviratininku vargsais daryti. pavaikscoikite Pasiles gatves saligatviais, baisu eiti, Lekia i Panemunes sila, o jau pesciuju tiltu debilai lekia ir nepagalvoja,kad koks vaikas gali pasimaisyti. Lektu koks nors vienas per tureklus tai gal pradetu galvoti

Cituoti:
Laisvės alėja yra pėsčiųjų gatvė ir dviračiams čia ne vieta. Čia žmonės ateina pasivakščioti su vaikais, kodėl jie turi saugiotis čia lakstančių dviratinikų. Dviračių taką reikia iškelti į krantinę, kitas mažiau judrias vietas, kur mažai pėsčiųjų, o dviračių taką Laisvės al. nori išsaugoti tik patys dviratinikai, jie ir rašinėja tą taką palaikančius komentarus.

Tai tik keletas citatų per porą minučių "googlinimo", bet manau esmę suprantat - praeiviai nekenčia dviratininkų, nes jų akyse mes esame "blogiečiai".
Manau dėl tokių dalykų pastaruoju metu daugėja ir susidūrimų tarp automobilių ir dviračių kelyje. Vairuotojai tyčia spaudžia dviratininkus prie borto (pats esu su tuo susidūręs, kai buvo akivaizdu, jog vairuotojas tai darė tyčia).
Visa tai mes galime pakeist, tam ir kuriu šią temą.
Esmė yra tame, kad pėstieji ir vairuotojai dažnai mato, kaip dviratininkai važinėja per perėjas, vakarais būna be šviesų, nesigaudo kelyje, t.y. važiuoja kaip nori, iš to ir kyla neapykanta. Visa tai mes galime pakeisti, ir iš tikrųjų tai nėra taip sunku, kaip gali pasirodyt.
Prisiminkime seną kaip pasaulis patarlę - "Nori pakeisti pasaulį - pradėk nuo savęs". O kas mums trukdo būtent taip ir padaryt? Manau, kad tai mūsų nepasitikėjimas savimi, abejingumas...
Atrodo: "Nu ką aš, vienas iš tūkstančių dviratininkų galiu pakeist? Važinėsiu kaip važinėjau, vis tiek niekam nerūpi mano važiavimas..."
Iš tikrųjų nėra viskas taip sudėtinga, ir tai man dašuto važinėjant paskutinę 2011 metų savaitę.
Kasdien važinėjau maždaug tais pačiais keliais, tuo pačiu laiku (apie 18 val, kai mieste pats pikas). Pastebėjimai buvo tokie: Pirmadienį važiuoju dviračiu, tvarkingai perėjose praleidžiu pėsčiuosius, kai netingių - prisistabdau Laisvės Alėjos dviračių take, kai pamatau pėsčiuosius ir tiesiog paprašau užleisti dviračių taką dviratininkams, juk pėstiesiems ir taip kur kas daugiau vietos yra skirta (aišku ne prie kiekvieno taip pristabdydavau, o tiesiog kai nuotaika buvo gera ir nebuvo noro kur nors skubėt), kertant gatves, kurios eina skersai Laisvės Alėją pristabdau, jeigu yra automobilių - sustoju, ir lauku, kol praleis (dažniausiai nuleisdamas lempą žemyn ir įjunkdamas mirksėjimo režimą), važiuojant pagrindiniu keliu gal ir ne visai gražiai, tačiau neduodavau vairuotojams pamiršt, kad kelyje ne tik automobiliai egzistuoja - ten kur buvo automobilių šalutiniame kelyje, besiruošiančių sukti į pagrindinį - įjunkdavau mirksėjimo režimą ant lempos (prieš tai jau ne kartą buvo man palei pat priekinį ratą išlindę automobiliai, tiesiog neįvertinę mano greičio ar nepastebėję, nors nežinau kaip galima MagicShine šviesos nepastebėt), tą patį darau ir kai matau, kad automobilis tuoj suks į kairę man prieš nosį. Užmiestyje važiuojant kartais būna, kad vairuotojai nekreipia dėmesio į dviračio lempą ir važiuoja įsijungę tolimas šviesas, pamirgsėjus savo lempa, dažniausiai ir jie persijunkdavo ant artimų...
Taigi, jeigu pirmadieni dar buvo viskas kaip ir visada, tai ketvirtadieni jau pastebėjau, kad žmonės geranoriškiau žiūri į manę, rečiau bando užkišt automobiliai, Laisvės Alėjos dviračių takas apituštis, pėstieji jau ne taip stebisi, kai dviratininkas sustoja prie perėjos...
Galbūt tai tik sutapimas, bet man kažkodėl atrodo, kad žmonės spėja priprast prie gero gan greitai (kasdien įvairiuose vietose pasitaikydavo vis tos pačios mašinos, tie patys žmonės, žinoma ne visi, o gal tik kokių 10-20%, bet ir to gana).
Štai tokie mano pamąstymai apie toleraciją keliuose.
Jeigu vien po mano tokių važinėjimų gaunasi, kad žmonės pradeda toleruot dviračius keliuose, tai manau jeigu visi prisidėtų prie teisingo važiavimo (t.y. nepažeidinėjant KET), tai ir žmonės kur kas geriau galvos apie mus ;)
O tam tereikia tiek nedaug, tik kad kiekvienas po truputį keistų savo įpročius, ir vietoj važiavimo per perėją piko metu - persivestų dviratį, vietoj neprognozuojamo manevravimo - rodytų posūkius rankomis, vietoj nardymo tarp žmonių tokiose vietose kaip Laisvės Alėja - laikytųsi dviračių tako... Kad tamsoje važinėtų įsijungęs priekinius ir galinius žibintus...
Tai tiek iš mano pusės.

P.S. Labai atsiprašau už netvarkingą temą, tiesiog labai daug minčių vienu metu užpuola ir sunku jas tvarkingai išdėliot, galbūt po kiek laiko paredaguosiu šį pranešimą ;)
P.S.S. Praeitis - ne dabartis, tad prašau nepradėt man rašinėt, kad ir pats neperseniausiai nardydavau tarp žmonių, važinėjau per perėjas ir t.t, tokie įpročiai gan nesunkiai ištaisomi ;)

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 10:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-09-20 20:38
Pranešimai: 109
Miestas: Panevėžys
Skype: wenantas
Vardas, Pavardė: Venantas
Gana neblogas pasamprotavimas. Nežinau kaip ten pas jus didmiesčiuose, bet pas mus, bent jau iš mano pusės yra kitaip. Laisvės aikštėje "gyvena bmx'eriai", taigi gyventojai maždaug pripratę, kad prieš juos gali važiuoti ant vieno rato :DD. Tarkim aš į treniruotes važiuoju viena iš labiausiai avaringų gatvių mieste: Nemuno-Klaipėdos gatvių sankryžą mano kelionės pradžia o pabaiga Liepų al. Ką noriu pasakyti. Jei važiuojate +38m/h, niekas jūsų nespaus prie kelkraščio (na aš važiuodamas +40km/h pasiemu dešinę eismo juosta :P, nes man nardyti tarp pėsčiųjų, kur greitis ribojamas ligi 20 (šalia yra žmonių/dviračių takas), paprasčiausiai nėra noro, nes galiu netyčia užmušti kokį dieduką ar bobutę išėjusią iš autobusų stotelės ir nepastebėjusius manęs. Grįžtant iš bazės važiuoju ramesnėmis gatvėmis, kur automobilių beveik nėra, ir ten asfaltas aišku gal ir prastesnis, bet geriau, nei ant kai kurių takų. Važiuoju kartais visiškai be automobilių gatvėmis(žiūrint ar skubu, jei ne tada važiuoju ramiomis gatvėmis). Pasiimu riebius 2 metrus maksimaliai, nes prie pat kelkraščio daug šiukšlių ir balų. Kartais pasitaiko nepastebima bala, todėl aš ją apvažiuoju šiek tiek išvažiavęs į gatvę. Važiuodamas pro automobilių eiles palieku metro tarpą, jei mane lenkia automobilis, jis lenkia garbiu atstumu. Man taip atrodo, jog arba jūs lendate į gatves turistiniu greičiu (20km/h) arba paprasčiausiai kažko esate prisidirbę. Pats dabar stengsiuosi rodyti posūkius kuo dažniau, nes ne visada tai išeina ( jei varai ant 40km/h ir suki dešinėn prastu keliu tai posūkio rodymas gali baigtis po automobilio ratais. Be to jei jūs ten kažką ne taip padarysite, niekas nekvies policijos ( turiu omeny nerodysit posūkio ar kažko):DD tik pagrūmos pirštu. Aišku pas mane dviratis baltas ( privalumas gatvėse naktimis) gale yra atšvaitas.

Mano nuomone jei esate pasišventęs dviratininkas, vairuotojai tai pastebės ir jus gerbs. Tvarkingas dviratininkas turi aprangą, atšvaitą bent vieną, o svarbiausia nedaug lėtina eismą ir važiuoja tvarkingai. T.y nesimėto balažin kodėl švariose gatvėse, važiuoja beveik idealiai tiesiai ir t.t. Aišku įsivaizduoju vairuotoją, matantį, kai prieš jį važiuojantis dviratininkas pavėjui lekia 49km/h :DD...Tada jis tikrai jaučia pagarbą, nes mato, jog esi ne koks marozas išsitraukęs dviratį, sustoji prieš šviesoforų, perėjų (na nebent jei jau pusę perėjos perėję žmonės ir tavo juosta laisva gali ir pralėkti anksčiau :). Štai ką norėjau pasakyti.

_________________
http://venantas.wordpress.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 12:51 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Pastebėjau, kad daugumai net ir pačių aktyviausių velomanų ne lygis nulipti nuo dviračio važiuojant per perėją :) Norėčiau paraginti pasikeisti - tik kelios akimirkos, o dovanų pagarba ir saugumas!

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 13:30 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Ne lygis važiuoti mandagiai ir tvarkingai ;-) Duokite kelią mano dviratukui - jūs pėstieji kėgliai ir mašinastai sava grabuose, visi į šonus :smt068 Kai mane nutrenks, ateisiu čia pasiguosti. Iš anksto užsisakau užuojautą ir palaikymą. Juk mes dviratininkai, turime būti vieningi. Nes jei vieni pradės nulipinėti per perėjas kaip locheliai ir praleidinėti visokius pėsčiuosius, tai reiškia kad paskui jau visi nebegalės normaliai važinėti kai tikri bachūrai. Labai fainei yra įvažiuoti bobai iš galo Laisvės alėjoj, tik reik drąsiai lėkti ir nestabdyti. Tegu nešliaužioja ant tako. Tikras bachūras turi būt nematomas gatvėje su dviračiu, kad visokie priešai ir gaidžiai nepastebėtų. Todėl mirksiukus tegu perka kalėdų seneliai ir "šalminiai".

P.S. kas tas KET ir už ko jį reik laikyti? Aš laikausi už vairo, kiti rašo kad laikosi KET. Ar čia koks naujas navarotas ant dvyrkų?

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 14:39 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2011-12-17 19:49
Pranešimai: 24
Vardas, Pavardė: Žilvinas
Didėjant kilometrams (Sashiukas), atsiranda ir supratimas. Nestebina komentarai prieš dviratininkus, tiek pėsčių tiek auto, nes šiai dienai vieni iš negražiausių eismo dalyvių ir yra dviratininkai. Gal jei kiekvienas, kiekvienam primins, kad yra ne vienas eisme, visiems bus tik geriau. Esu senai pastebėjęs (susisiekimui naudoju tik dviratį), jei tavo važiavimo trajektorija gatvėje suprantama (persirikiavimai, stabdymai), esi gerai matomas, neprovokuoji kitų ir pan. tai važiuojasi labai ir labai be problemų (na retai pasitaiko ir piktybinių). Na o šaligatviais važinėti žmonėms per galvas tai tikrai šlykštus užsiėmimas, mūsuose labai išplitęs. Važiuokim kultūringai, ir nebereiks niekam spjaudytis.

_________________
- Ar žinote, kad dviračių takai gadina gamtą?
- Taip. Jie urbanizuoja gamtovaizdį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 16:50 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-05-15 17:13
Pranešimai: 67
Miestas: Santo Domingo
Skype: invaginacija
Vardas, Pavardė: Paulius
Aš prieš pradėdamas važinėti dviračiu, automobiliu važinėjau 3-4 metus. Visa tai turbūt ir padėjo man atsakingai žiūrėti į savo elgseną kelyje. Per tuos 3 metus kiek važinėjau su dviračiu Kaune ir už jo ribų buvo tik vienas incidentas kai užkišo automobilį ir vos nesiverčiau. Visais kitais atvejais, nei autobusai, nei troleibusai, nei dar kažkas man nekliuvo. Dabar kai gyvenu ne Kaune, tai man rodos pas mus vos ne idealios sąlygos saugiai važinėti su dviračiu ir pas mus vairuotojų kultūra yra aukšto lygio. Afrikoje visi galvoja tik apie save. Jei reikės važiuos naktį viduriu kelio prieš eismą ir dar be šviesų. Jei jį kliudysi išpūs akis ir sakys, kad tai tavo kaltė.

p.s. gerų metų ir kilometrų visiems.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 20:03 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Venantai, jeigu šaligatvyje nėra dviračių tako, tai pagal Kelių Eismo Taisykles (KET) yra privaloma važiuot keliu. Greitis nėra toks jau ir svarbus dalykas, ypač kai kelyje trys juostos, o tu važiuoji dešiniuoju kelio kraštu. Policijos aišku niekas nekvies už posūkių nerodymą, bet būtent dėl to vairuotojai ir rėkauja po to komentaruose, kad dviratininkai neprognozuojami ir t.t... O šiaip tai norėčiau pamatyt kaip yra sukama iš gero kelio į blogą 40km/h greičiu :shock:
Žilvinai, tam ir yra šita tema ;)
Pauliau (K), čia jau sėkmės reikalas, kiek pravažiuosi be incidentų, kartais gali važiuot ir tvarkingai, dešiniuoju kraštu (net neapvažiuojant šulinių, kaip man buvo), bet vis tiek atsiras koks asilas, kuris tiesiog nemėgsta dviratininkų ir bandys visais įmanomais būdais tave spaust prie borto, man tai pasitaikė su prailgintu autobusu, dėl ko šiek tiek prasitrynė padanga ir gavus daugiau krūvio - sprogo, o dar ir stipinas trūko nuo krūvio...
Linai, dėkui už gerą šiuolaikinį pavyzdį, kaip kai kurie važinėja, ypač tokius neretai pamatome per Kritines Mases :) Kaip sakoma - būtų juokinga, jei nebūtų tiesa...

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 20:49 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-12-28 22:27
Pranešimai: 327
Miestas: Kaunas/Raudondvaris
Skype: avilys77
Vardas, Pavardė: Žilvinas K.
Tavo visas rašinėlis tikrai šaunus ir geras.. Manau lietuvių pamokoj 10balų vertas. Bet juk mes visi taip ir važinejam jei nepastebėjai dar. :) Kad ir toj pačioj vietoj, laisves alėjoj kur kertasi su automobiliu gatve,visada pristabdom. :) Nieko tu nepakeisi,kol nebus visur normaliai žymėti kelkraščiai ar spec. vaziuojamoji dalis dviračiams. Ir žmoniu tolerancijos,bei atsakomybės nepakeisi ir neikresi jos. Juk visi matom,kaip jie skuba ,lekia.. Jei dar vienos eismo juostos gatvė,tai gatavi suspausti dviratininką,manydami,kad jie gali važinėtis bekelę ir melioracijos grioveliais..:D Plius,visi matom kokie pas mus kelių pakraštės,išėstos laiko ir automobiliu ratų. Juk pagal "ket" taisykles reik važiuoti dviraciams kuo dešniau vaziuojamosios eismo juostos.? O ka daryti jei daugiau nei 80cm eismo juostos išgraužta asfalto ir ten tėra viena eismo juosta.? Taigi,aš manau,kad tolerantiški,geranoriški ir žiūrintis su šypsena vairuotojai yra tie.. Kurie patys dviračius ir mina laisvu laiku. Nieko nesakau išimtis tikrai yra.. Dar juk geri buna draugai jūsų,kurie jus atpažysta beminančius gatvej.. :smt006
Pripažinkime mielieji.. Tokia mūsų realybė.. :roll:

Manyčiau, jei būtu gera dviračių infastrukūra,apšvietimas,bei žmonės maloningesni,tolerantiškeni vieni kitiems, dviračiai populiariasni, tada viskas įmanoma,ka tu parašėi. :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 22:34 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-12-21 11:01
Pranešimai: 601
Miestas: Kaunas, Kėdainiai
Vardas, Pavardė: Andrius
Zilvak rašė:
Pripažinkime mielieji.. Tokia mūsų realybė.. :roll:

Kad jau supratai kokia ta realybė, tai jau gali pasinaudoti Aleksandro patarimu - jei nori pakeisti pasaulį, pirmiausia keiskis pats.

_________________
Ratai: Merida Scultura FLX Team, Merida Carbon FLX Team


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-02 22:50 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Siūlau kauniečiams pavažinėti Višinskio g. (priešingos krypties Aušros g.), kilti į Aleksoto kalną per piką, kur netelpa automobilis ir dviratis gatvėje. Pamatysit tolerancijos priepuolių :) Gal pavyks kada prie progos pafilmuoti ir įkelti.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 27 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai