Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-29 00:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 10:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-10 23:38
Pranešimai: 1180
Šitoj pačioj temoj keliais įrašais aukščiau pateiktas neblogas paaiškinimas. Man rodos tu pats neskaitai kas rašoma.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 10:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-03-19 14:17
Pranešimai: 29
Miestas: Jurbarkas
Vardas, Pavardė: Marius
Aš labai įdėmiai viską perskaičiau. Klausimas lieka atviras: kaip nupirkti ir/ar parduoti dėvėtą dviratį.

_________________
Schwinn SporterraSport (hibridas)

Neurastenikai stato pilis iš oro, šizofrenikai jose gyvena o psicoterapeutai renka nuomos mokestį.


Paskutinį kartą redagavo Darysp 2012-06-21 21:41. Iš viso redaguota 1 kartą.
Ištrinta citata


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 10:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-28 20:10
Pranešimai: 180
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Tomas
Pirkimo ir pardavimo būdu.

_________________
Ant dviejų ratų be saugos diržų saugiau


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 11:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-03-19 14:17
Pranešimai: 29
Miestas: Jurbarkas
Vardas, Pavardė: Marius
Jei gerai suprantu tai dėdamas skelbimą į skelbimų paslaugas teikiančias svetaines patapsiu potencialiu vagimi? Jei manęs netenkina oficialiai pardavinėjančių bendrovių kainos ir ieškosiu pigesnės prekės tai reikš jog ieškau vogtos produkcijos? Kad aiškiau būtų pateiksiu du pavyzdžius:

1) Noriu parduoti seną gal 12 metų dviratį. Prieš 12 metų pirkau iš draugo kuris tą dviratį naują įsigijo turguje, žinoma be jokių ten sąskaitų ir tt. Atvažinėjau 12 metų per tą laikotarpį įtarimų kad jis būtų buvęs vogtas nėra.
Kaip jį teisingai parduoti? Patalpinsiu skelbimą į internetą ir koks nors žmogus užklaus šiame forume patarimo, nurodys mano skelbimo adresą. Kaip suprantu išvada bus trumpa: perki iš vagies ir remi juos.

2) Įsigijau dviratį, kainavo daugiau kaip 1,5k, turėjau visus pirkimo dokumentus. Nutiko nelaimė, sudegė namas/butas. Noriu parduoti pusnaujį dviratį, noriu parduoti greitai nes man reikia pinigų. Kainą mušu per pus. Talpinu visur kur tik galima.
Kaip jį teisingai parduoti? Koks nors žmogus užklaus šiame forume patarimo, nurodys mano skelbimo adresą. Kaip suprantu išvada bus trumpa: perki iš vagies ir remi juos.

Pabaigai pasakysiu tik tiek, jog diskusijose ir ginčuose gimsta tiesa. :wink:

_________________
Schwinn SporterraSport (hibridas)

Neurastenikai stato pilis iš oro, šizofrenikai jose gyvena o psicoterapeutai renka nuomos mokestį.


Paskutinį kartą redagavo Kestis 2012-06-21 21:51. Iš viso redaguota 1 kartą.
ištrinta citata


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 11:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-28 20:10
Pranešimai: 180
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Tomas
Ar aš kur nors sakiau, kad reikia visus iš eilės apšaukti vagimis ir pan. Aš kalbu apie tai, kai yra akivaizdūs išsireiškimai.
O apie abi parduodamų dviračių situacijas protingas žmogus viską normaliai vertins ir supras, kad sudegus namui, masiškai padėvėtų dviračių nelabai kas pardavinėja, o kad 12 metų senumo dviratis yra 12 metų senumo.
Be to - normaliai legaliai pirkto (ypač brangaus) dviračio įsigijimo faktą galima pasitikrinti pas pardavėjus, jei jau labai didelės abejonės.

_________________
Ant dviejų ratų be saugos diržų saugiau


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 11:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-13 13:58
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Artūras
Galiu pasakyti elementarų pavyzdį:
prieš tris metus Umaruose nuspirkau dviratį už 3000 Lt, mano kolega po pusmečio internete pamatė parduodamą lygiai tokį patį dviratį (tų pačių metų, toks pat modelis, spalva ir pan.) tik su keliomis naujomis aukštesnės klasės dalimis, kaina skelbime 1800 Lt. Jis per vieną dieną nusiderėjo iki 1100 Lt - turbūt pardavėjo namas irgi sudegė todėl labai reikėjo pinigų ant nakvynės viešbutyje...
Į mano gėdijimus, kad taip parduodamas gali būti tik vogtas daiktas, jis tik ranka numojo, o mano požiūris į kolega atitinkamai irgi koregavosi.

Kaip bebūtų gaila, bet tokius pirkėjus kažkiek stabdo tik baimė, kad gali būti vogtas Lietuvoje, kad kažkas gali ieškoti ir gali netekti savo pinigėlių, bet ne tai, kad daiktas apskritai vogtas.

Dėl pirkimų apskritai - kažkaip niekas neįsiskaito į esminius dalykus, kad tie pardavėjai dažniausiai parduoda ne vieną dviratį, o krūvas, kainos jų įtartinai mažos, o jei ir nelabai mažos tai jie nesibodi numesti, kad ir 30 proc. Aš asmeniškai iš tokio pardavėjo nepirkčiau.

Jei parduoda vieną dviratį, paieškočiau info ar nevogtas ir jei nerasčiau - paprašyčiau surašyti paprastą sutartėlę, kurioje būtų nurodyta pardavėjo bent vardas ir pavardė (iš asmens dokumento). Jeigu taip padarytumėte, manau niekas Jūsų nekaltintų, kad galbūt darote kažką neteisėto. Dar vienas dalykas - nereikia pamiršti, kad tiek civilinėje, tiek ir baudžiamojoje teisėje yra įtvirtinti principai, kad žmonus privalo elgtis sąžiningai, būti atidus ir rūpestingas ir labai dažnai žmonės pralaimi bylas, būna nuteisiami vien dėl to, kad konkrečioje situcijoje jie taip nesielgė (kaip sąžiningas, atidus ir rūpestingas žmogus).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 11:39 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-04-18 01:24
Pranešimai: 301
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Audrius
Neoromancer rašė:
Klausimas lieka atviras: kaip nupirkti ir/ar parduoti dėvėtą dviratį.

Teisingai KirminuX atsakė - pirkimo ir pardavimo būdu. Tik papildysiu - pekrant reikalauti, o parduodant pateikti dviračio (įsigijimo) dokumentus. Man įdomu, kodėl absoliučios daugumos parduodamų dviračių dokumentai "tiesiog pasimetė" ar būtinai sudegė kartu su namu, tuo tarpu įsigyti ar parduoti automobilį be dokumentų šauna į galvą nepalyginamai mažesniam pirkėjų/pardavėjų procentui? Abu yra transporto priemonės, abu turi serijinius gamybos numerius, netgi kai kuriais atvejais kainuoja panašiai. Tuo tarpu atmestinas požiūris į dviračio (net ir naujo) dokumentus sudaro puikią dirvą klestėt paaiškinimams "pamečiau", "sudegė namas" ir jie net neatrodo įtartini.

Tačiau galima rasti pavyzdžių, kai skelbimų portaluose parduodamas dviratis (*) su didele tikimybe yra tikrai švarus, ir tik už pusę kainos.

(*) skelbimas ne mano, tiesiog pirmas pasitaikė uždavus paiešką "dviratis su dokumentais"

_________________
Trek Cobia 2012
Merida Road Race 901
Corratec X-Vert Cross


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 12:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-03-19 14:17
Pranešimai: 29
Miestas: Jurbarkas
Vardas, Pavardė: Marius
KirminuX rašė:
Ar aš kur nors sakiau, kad reikia visus iš eilės apšaukti vagimis ir pan. Aš kalbu apie tai, kai yra akivaizdūs išsireiškimai.
O apie abi parduodamų dviračių situacijas protingas žmogus viską normaliai vertins ir supras, kad sudegus namui, masiškai padėvėtų dviračių nelabai kas pardavinėja, o kad 12 metų senumo dviratis yra 12 metų senumo.
Be to - normaliai legaliai pirkto (ypač brangaus) dviračio įsigijimo faktą galima pasitikrinti pas pardavėjus, jei jau labai didelės abejonės.


Tai kaip suprantu žmogų prikalėt už šitą išsireiškimą "tik va biski baisoka, kad nebutu jis lietuvoj vogtas :/" :cry: Matai, aš gyvenime optimistas, tai ir į daugelį dalykų reaguoju optimistiškai. Prisipažinsiu jog ir pasiginčyti vardan savo įsitikinimo mėgstu.
Šiaip jau mano akiai žmogelio klausimas labai jau keistas nepasirodė. Nei tu, nei aš, nei daugelis kitų negalime nuspręsti ar tikrai žmogus būtent tai ir turėjo galvoje rašydamas jog "baisu nusipirkti LT vogtą, o iš užsienio tebūnie ir vogtas". Manau nežinome ir pardavėjo, nebent jūs čia visi kiaurai spekuliantus ir vagišius pažįstate, pardavimo motyvo. Tai velnias žino ar etiška buvo viešinti to žmogaus žinutę viešai, kaip suprantu ji buvo gauta į PM.
Asmeniškai aš taip nebūčiau daręs nes 100% nežinau visų aplinkybių. Šiaip jau susidarė kiek slogi nuotaika ir darau išvadą kad ateity perku/parduodu temos nejudinti. Visų atsiprašau jei blogai jus supratau, atsiprašau jog blogai mane supratote. Būkime tolerantiški kitokiai nuomonei.

_________________
Schwinn SporterraSport (hibridas)

Neurastenikai stato pilis iš oro, šizofrenikai jose gyvena o psicoterapeutai renka nuomos mokestį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas.
StandartinėParašytas: 2012-06-21 14:05 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Grįžtam prie temos. Ne apie prekybą vogtais/nevogtais dviračiais čia tema. Čia apie netoleruotino požiūrio/elgesio savininkus.
Pvz.
Gytis Slavinskas rašė:
Man visiškai nesvarbu ar jis vogtas ar ne radau pigiai ir pasiėmiau.
Čia apie tuos vagimus man visiškai neidomu :) ...


P.S. Vėliau pratrinsiu tai kas ne į temą.

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas
StandartinėParašytas: 2012-06-21 15:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-03-19 14:17
Pranešimai: 29
Miestas: Jurbarkas
Vardas, Pavardė: Marius
Vis vien trinsit. Bet prieš valant temą gal ir mano galutinės mintys bus vertingos.

Kažin ar iš viso reikėjo šitos temos? Ar mes esame pakankamai kompetentingi nuspręsti kuris netoleruotino požiūrio/elgesio savininkas? Ar mes patys gyvename be nuodėmės? O gal mes patys esame viena ar kita forma vagys? Kad namie stovi legaliai pirktas ir su visais reikiamais dokumentais dviratis nereiškia jog paraleliai viskas gerai. Ar visi galime pridėję ranką prie krūtinės ir pasakyti, jog namų kompiuteryje sukasi legali OS, jog torrent programa nesiurbia užsienio filmų, jog gyvenime nei vienas nepadarėme nesąmonės. Turbūt vargiai. Tik pripažintai sau tai yra labai sunku, geriau kitą prikalti prie gėdos stulpo.

Marius M.

_________________
Schwinn SporterraSport (hibridas)

Neurastenikai stato pilis iš oro, šizofrenikai jose gyvena o psicoterapeutai renka nuomos mokestį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas
StandartinėParašytas: 2012-06-21 15:47 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Visi tų nuodėmių turim. Bet viešai platinti toleranciją nuodėmėms ar net jas palaikyti/skatinti, tai jau kitas išnaglėjimo mastelis. Tokiems, rodantiems savo pakantumą/pritarimą nuodėmėms, ši tema ir skirta.

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas
StandartinėParašytas: 2012-06-21 16:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-03-19 14:17
Pranešimai: 29
Miestas: Jurbarkas
Vardas, Pavardė: Marius
Kęstai, tavo pateikta žmogaus citata yra tiesi ir beveik nepaliekanti vietos interpretacijoms. Bet va pirmame poste paviešinta asmeninė žinutė, mano asmenine nuomone, neatitinka kriterijų. Kiek beskaitau ją, tiek nerandu joje kriminalinės sudėties :? Tai labiau panašu į darbingo amžiaus jaunuolio spontanišką klausimą. Ir nenorėčiau manyti jog jis apskritai suprato ką negerai padarė.

_________________
Schwinn SporterraSport (hibridas)

Neurastenikai stato pilis iš oro, šizofrenikai jose gyvena o psicoterapeutai renka nuomos mokestį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas
StandartinėParašytas: 2012-06-21 17:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-13 13:58
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Artūras
Kai nenori tai ir nesupranti.
jei toje žinutėje nebūtų žodžio "Lietuvoje", viskas būtų OK, nes žmogus baimintųsi nusipirkti vogtą daiktą, o dabar jis bijo tik pirkti Lietuvoje vogtą. Ir visiems aiškios tokios baimės šaknys - baimė, kad teks dviratį grąžint


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas
StandartinėParašytas: 2012-06-21 18:41 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-09-02 11:23
Pranešimai: 475
Miestas: Vilnius/Šilutė
Vardas, Pavardė: Vitalijus
Daugiau nei puse pražystamų važinėja su neaiškios kilmės dviračiais ir nieko čia nepakeisi, tai įgimta - nebūsi kiaulė būsi asilu...

_________________
Trek 6700
Scott sportster P4
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pranešk apie gražią vietą
Padėk kurti Lietuvos žemėlapį


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gėdos stulpas
StandartinėParašytas: 2012-06-22 02:00 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
važinėja, nes toleruojama iki šiol tai buvo. Gal laikas keisti požiūrį ir apmažės tokių draugų?
Esant progai iškelsime dalį diskusijos į kitą temą. Taip pat mąstau apie patarimų "kaip nuspręsti, kad perkamas dviratis nevogtas" temą.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 21 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai