Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 14:41

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 159 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2018-08-09 20:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-05-20 18:07
Pranešimai: 79
Miestas: Vilnius
Žodžiu, turiu tuos stabdžius. Skiriasi tuo, kad nėra dėžutes. Ir dar nėra kreipiančiojo vamzdelio. Na, kadangi toks vamzdelis kažkur 25-35 centai kainuoja, o kainos skirtumas apie 3 eurai, tai, manau, apsimoka. Tuo labiau man asmeniškai naujas vamzdelis nereikalingas - neseniai keičiau :)


Paskutinį kartą redagavo dinux 2018-08-12 20:56. Iš viso redaguota 1 kartą.
ištrinta citata


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-27 13:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-09-27 13:21
Pranešimai: 4
sveiki, aš čia dar visai nauja, bet rašau iškart su klausimu. turiu dviratį, na jis ne mano, pasiskolinau iš brolio. realiai net nepasakyčiau, ar jis kalnų, ar hibridas ar dar kažkoks, tai nepapasakosiu, bet problema - stabdžiai. paskaičiau kaip čia juos patvarkyti, nu bet žalio supratimo vis tiek neturiu. viskas buvo gerai, kol galinio rato v-brake stabdis nepradėjo kažkaip keisto garso skleisti. na susilpnėjo stabdymas, o stabdant, jis pradeda šiek tiek cypti, bet man labiausiai užkliuvo ne cypimas, o tarsi jis nebeliestų ratlankio beveik. kas svarbiausia - niekas niekur tikrai neatsilaisvinę, įtariu, kad gal tiesiog nusitrynė kaladėlė ta ar kaip ji vadinasi. tai man įdomu ar as galima pakeisti į naujas ar reikia visą stabdį keisti?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2018-10-01 14:09 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2013-07-19 16:27
Pranešimai: 223
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Rimas B.
Galimai nusitrynė kaladėlės. Galima (ir reikia) keisti tik jas. Rekomenduočiau ilgai netempti ir išsiaiškinti, nes ilgiau taip stabdant galima ratlankį sugadinti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2018-12-17 15:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-12-17 15:49
Pranešimai: 4
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Benas Gudaitis
Man toks klausimas iškilo dėl v-brake stabdžių (prisegu nuotrauka apačioj). Kaip nustatyti, kad susidevėjęs pats mechanizmas, o ne kaladėlės? Ir ar išvis jis gali susidevėti? Ir dar klausimas - kaip dažnai reikia keisti stabdžių trosus? Bei ar turi įtakos stabdymo efektyvumui rankenėlės kokybė? Na tarkim, jei mano rankenėlė yra ~5EUR vertės ar padidėtų stabdymo efektyvumas, jei pakeisčiau ją brangesne.

Paveikslėlis

_________________
isveta


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2018-12-17 22:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-05-20 18:07
Pranešimai: 79
Miestas: Vilnius
benz rašė:
Man toks klausimas iškilo dėl v-brake stabdžių (prisegu nuotrauka apačioj). Kaip nustatyti, kad susidevėjęs pats mechanizmas, o ne kaladėlės? Ir ar išvis jis gali susidevėti? Ir dar klausimas - kaip dažnai reikia keisti stabdžių trosus? Bei ar turi įtakos stabdymo efektyvumui rankenėlės kokybė? Na tarkim, jei mano rankenėlė yra ~5EUR vertės ar padidėtų stabdymo efektyvumas, jei pakeisčiau ją brangesne.

Paveikslėlis

1. Paveiksliuke ne V-Brake stabdžiai.
2. Normalių stabdžių mechanizmą sudėvėti labai sudėtinga. Pigių, kur būna iš kelių dalių, jei dar ta dalis su spyruokle būna iš plastiko, tai ji ir susidėvi. Spyruoklė sau naują "takelį" pasidaro. Išardžius matyti.
3. Trosus reikia keisti priklausomai tik nuo jų eksploatavimo sąlygų, jų kokybės ir dar gal naudojimo laiko. Čia ne tik dėl stabdžių, bet ir dėl bėgių trosų. Jei kokie prasti, ar labai po purvus važinėji, tai tiesiog vizualiai matysis, kad jau patamsėjo, gal net surūdijo. Na ir visi tie išsivyniojimai ir užlūžimai irgi nk gero.
4. Geresne rankenėlė tai ir efektyvumas, ir komfortas ir saugumas. Net ir už 10 eurų nusipirkus jau jausis skirtumas. Tokios megėjui su V-brake visiškai pakanka: https://www.bikko.lt/shimano-dviraciu-d ... -bl-t4010/ Be abejo, svarbiau patys stabdžiai.


Paskutinį kartą redagavo Faust 2018-12-18 00:09. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2018-12-17 23:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-12-17 15:49
Pranešimai: 4
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Benas Gudaitis
Faust rašė:
1. Paveiksliuke ne V-Brake stabdžiai.
2. Normalių stabdžių mechanizmą sudėvėti labai sudėtinga. Pigių, kur būna iš kelių dalių, jei dar ta dalis su spyruokle būna iš plastiko, tai ji ir susidėvi. Spyruoklė sau naują "takelį" pasidaro. Išardžius matyti.
3. Trosus reikia keisti priklausomai tik nuo jų eksploatavimo sąlygų, jų kokybės ir dar gal naudojimo laiko. Čia ne tik dėl stabdžių, bet ir dėl bėgių trosų. Jei kokie prasti, ar labai po purvus važinėji, tai tiesiog vizualiai matysis, kad jau patamsėjo, gal nes surūdijo. Na ir visi tie išsivyniojimai ir užlūžimai irgi nk gero.
4. Geresne rankenėlė tai ir efektyvumas, ir komfortas ir saugumas. Net ir už 10 eurų nusipirkus jau jausis skirtumas. Tokios megėjui su V-brake visiškai pakanka: https://www.bikko.lt/shimano-dviraciu-d ... -bl-t4010/ Be abejo, svarbiau patys stabdžiai.


Dėkui už atsakymus. Mano dviratis - senos kartos plentinukas. Už kokią sumą maždaug reiktų žiūrėti stabdžių mechanizmą (su kaladėlėm), važinėjant tik mieste? Nes seni tai tokio tipo kaip nuotraukoje, bet pirkti Fino g. dviračių parduotuvėje vieni pigesnių (alhonga), tai jau 5 metus nekeisti. Nesinori labai daug investuoti, bet tarkim jeigu kokie 20EUR (vienam ratui)? Čia normalūs bus ar visgi nekokie?

_________________
isveta


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2018-12-18 00:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-05-20 18:07
Pranešimai: 79
Miestas: Vilnius
benz rašė:
Dėkui už atsakymus. Mano dviratis - senos kartos plentinukas. Už kokią sumą maždaug reiktų žiūrėti stabdžių mechanizmą (su kaladėlėm), važinėjant tik mieste? Nes seni tai tokio tipo kaip nuotraukoje, bet pirkti Fino g. dviračių parduotuvėje vieni pigesnių (alhonga), tai jau 5 metus nekeisti. Nesinori labai daug investuoti, bet tarkim jeigu kokie 20EUR (vienam ratui)? Čia normalūs bus ar visgi nekokie?


Aa, nu tai plentinuko ir turi būti tokie, bet tai ne v-brake, kaip ir sakiau. Vadinasi Caliper toks tipas. Deja, dėl kainų nepasakysiu - nenusimanau apie plentinius. Gal kolegos pagelbės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2019-01-05 15:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-12-17 15:49
Pranešimai: 4
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Benas Gudaitis
Sveiki,

Dabar renkuosi naujus (caliper tipo) stabdžius - https://www.santafixie.co.uk/radius-bra ... 0732.html# ir man kilo klausimas dėl išmatavimų. Kaip sužinoti, koks turi būti reach? Pvz, prie šitų stabdžių rašoma "39-49mm reach." Apie kurią čia vietą eina kalba? Pamatavau savo senuosius stabdžius, bet vienintelė vieta, kurią galima išmatuoti, tai yra ta skylutė, į kurią dedasi kaladėlė. Ten vidinis ilgis 17mm gavosi, tai nieko panašaus į 39-49mm. Ar čia reikia matuoti visą ratlankio ir padangos storį ir pagal tai kažkaip žiūrėti? Ratai yra 700c.

_________________
isveta


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ratlankio stabdžiai
StandartinėParašytas: 2019-02-13 01:30 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-02 16:32
Pranešimai: 2293
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Giedrius.S
Labas, matuojasi nuo stabdžio tvirtinimo skylės centro iki ratlankio stabdymo paviršiaus centro. Jei nieko nesupratai :) 861178461 papasakosiu plačiau.

_________________
Dviračių meistras, reikia remonto, patarimo? PM arba 861178461


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 159 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 50 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai