Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-04-18 23:05

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Pradedančioji Žirmūnuose
StandartinėParašytas: 2011-08-15 09:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Labai patinka jūsų forumas. Bet jis pritaikytas jau pažengusiems dviratininkams. O ką daryti vyresniems, kurie tik žengia pirmus žingsnelius. Gyvenu Žirmūnuose, man 57 metai, gydytojas rekomendavo stiprinti organizmą ir pradėti važinėti dviračiu. Jau savaitė kaip ta ir darau, pirmą dieną buvo pianika, nes negalėjau nulaikyti vairo, vis važiavau zigzagais. Buvau labai nusivylusi, kad esu tokia niekam tikusi. Bet kitą dieną nusprendžiau sukandusi dantis nenusileisti ir pradėti važiuoti, važiuoti, važiuoti. Ir kagi per tris dienas daug pasiekiau, lengviau sekasi pats pradinis pradėjimas važiuoti, jau zigzagų mažiau, tik labai dar baisu kai pasitaiko nuokalnė ir dviratis pradeda smarkiau važiuoti, tada lengvai spiaudžiu abudu stabd-žius, kad sumažinti greitį, tik jie kažkodėl labai žviegia nors aš juos labai lengvai spaudžiu, o ne staigiai, nežinau ar taip turi būti ar reikia sutepti ką nors tepalu. Taip pat problema yra su nulipimu nuo dviračio. Žiūrėjau ir yotube kaip kiti sutabdo ir nulipa nuo dviračio. Gal kam nors bus ir juokinga, bet man tai dabar didžiausia problema. Negaliu aukščiau pasikelti sėdynės, kas leistų man patogiau važiuoti, nes kai sustabdau tai turiu kojomis pasiekti žemę, nes kitaip nežinau kaip nulipti. Pasitarti neturiu su kuo, gerai būtų, kad patyrę velomanai galėtų duoti įvairių patarimų ir nesijuoktų iš gal būt naivių klausimų. Turpiu sulankstoma Dahon D7, pompa yra po sėdyne, bet dar nebandžiau pripūsti padangą, jau važinėju savaite laiko ir suprantu kad jau reikia pripūsti tik nežinau ar teisingai tą padarysiu. Baigsiu rašyti ir bandysiu nuo Žirmūnu IKI parduotuvės važiuoti iki valakamių pliažo ir atgal. Norėčiau kad susiburtų pradedančiųjų grupė ir keliauti neskubant kartu . Prašymas jeigu kas iš jūsų važinėdamas Žirmūnų-Valakampių rajone pamatytų ir atpažintu pradedantį važinėti, sustotų ir paklaustų gal reikia kokio patarimo, tai tikrai būtų malonu ir padrasintu.


Paskutinį kartą redagavo Kestis 2011-08-16 15:46. Iš viso redaguota 2 kartus.
perkelta


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-15 13:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Na štai ir grįžau iš pirmos didelės kelionės. 10 valandą išvažiavau iš Rinktpinės g. iki vid. reikalų rūmų, po to per Tuskulėnų parką, iki Šilo tilto, per apačią dviračiu taku iki Valakampių tilto, paskui pėstute perėjau tiltą, nes tiltu dar važiuoti baugoka, tada Grybautojų gatve per mišką, Meškeriotojų g. iki 2 pliažo - viskas užėmė 50 minučiu, Pailsėjau ir tada iki 1 pliažo, paskui pėstute per pievą ir po to pakrante keleliu iki Valakampių tilto, ten pėstute per statų kalniuką iki Valakampių tilto, čia jau puse tilto pervažiavau dviračiu, o puse pėstute ir tada vėl dviračiu takelpiu, per Tuskulėnų dvarą iki IKI parduotuvės, po to pėstute perėja :!: ir aš jau namie Rinktinės g. Kelias nuo 1 pliažo atgal užėmė 40 min. Turpiu pati save pagpirti turint omenyje kad pirmą kartą gyvenime ant dviračio užsėdau tik prieš savaitę ir pirmą dieną sugebėjau nuvažiuoti tik 100 metrų. O po savaitės jau padariau pirmą savo gyvenime tokį ilgą maršrutą, tai manau kad nusipelniau iagyrimo. Tik jeigu atvirai tai labai maudžia sėdamą vietą ir nykščiai rankų. Bet pastebėjau jeigu pirmą dieną sulanksčius dviratį ir nešant iki antro aukšto jis man buvo sunkus, tai dabar tikriausia sustiprėjo raumenys ir nešti jį man vis lengviau ir patogiau. Truputi pailsėsiu ir vakare pabandysiu pirmą kartą pripūsti padangas, tik neaišku kaip žinoti iki kokio stovio jas reikia pusti. Bet pabandysiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-15 14:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-04 20:24
Pranešimai: 42
Miestas: kaunas
Skype: gruzyk
Vardas, Pavardė: sergejus s.
ant padangos būna parašyta.bet gali būti kad bus tik (psi) tai tada 1atmosfera ligi 14.6psi

_________________
kellys scarpe black
2011(2100km)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-15 15:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Parašyta -2,5-4,5 BAR 35-65 PSI. Dahon dviračiuose pompa yra sumontuota po sėdyne nėra matyti kiek atmosferų, taip man sakė pardavėjas, pasakė, kad pati turiu jausti ar pripūsta. tai aš suprantu, kad turiu pūsti kol taps kieta, tik nežinau iki kokio kietumo, dabar paspaudžiau, tai nei minkšta, nei kieta, pardavėjas sakė, kad reikia pripūsti kartą per savaitę, bet gal man kaip pradedančiai ir nevažiuojančiai tokių labai didelių atstumų gal užtektų pripūsti kas dvi savaites. laukiu patarimo


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-15 15:47 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-07-31 00:53
Pranešimai: 217
Miestas: Kaunas
Skype: binary1988
Vardas, Pavardė: Andrius
Nuo kaladėlių tepimo tepalu geriau susilaikyti - stabdant gal ir garso nebeskleis, bet stabdžiai klausimas kaip veiks(ar išvis veiks).
Nuo cypimo stabdant tai gali būti sudilusios kaladėlės, prastos kokybės kaladėlės(geros kokybės kaladėlių reikia ieškot specializuotuose dviračių parduotuvėse), gali būti ir nešvarios kaladėlės(na, bet mažai tikėtina).
Kietumas toks, kad neitų įspausti, o šiaip dar būna pompų su manometru kuris rodo kiek atmosferų(BAR) yra kameroje. Jei kamera yra su "mašininiu" ventiliu(tokiu kaip čia: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... e_tall.jpg) - prisipūsti nesunkiai galima ir degalinėje.
Sėdima vieta su laiku pripras :)

_________________
2011: ~4000KM
2012: bus kokie 2500km
2013: Na gal ir bus 2000km
2014: Startas: 2014-01-02


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-15 19:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Dėl kaladėlių, tai mano dviratis visiškai naujas aš jį pirkau -2011 08 05 parduotuvėje Geras dvi ratis Šiaurės miestelyje. Aš labai norėjau nusipirkti Dahon Curve D3 - man patiko kad ratai maži 16 colių, bet nesuspėjau, tai teko nusipirkti Dahon Vitesse D7, ratai truputi didesni -20 colių


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-16 13:06 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Jei atsirastų Vilniuje džentelmenų ar šiaip mandagių vaikinų, geriausiai būtų susitikti ir mielai poniai "rastis" viską parodyti paaiškinti gyvai, pamokinti svarbių dviračio važiavimo ir dviračio priežiūros pagrindų. Būtų daugiau naudos nei forume patarinėti. Virtualūs patarimai praverstų jau vėlesniuose dviratinės brandos etapuose. Na vaikinai ?
Pagarba už ryžtą prisijaukinti dviratį. Sėkmės ir daug smagių kilometrų su juo.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-16 13:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Ačiu Linui už palaikymą. Aš pati stengiuosi nesikuklinti: kai pamatau mano kieme ant suoliuko atsisėdusias ypač poreles su dviračiais. Tai nulipu ir paklausiu patarimu vienu ar kitu klausimu. Pavyzdžiui pirmą dieną kai nusipirkau dviratį - o jis 7 bėgių, aš lyg tai logiškai pagalvojau kad lėčiausias turi būti 1 bėgis, ir kai pradėjau važiuoti tai labai išsigandau - jei jau ant pirmo bėgio taip greit važiuoja, tai kas bus kai perjungsiu ant 5 ar 7. Ir štai matau sustojo porelė su dviračiais, aš iškart prie jų ir jie paaiškino, kad yra atvirkščiai, kad į 1 bėgį perjungiame tik tada kai kylame į kalną. Susitikti, tai tikrai nebūtina, aš niekada nedrįsiu varginti jūsų, ir trukdyti Jūsų laisvalaikio. Patikėkite, man tikrai užteks virtualių Jūsų patarimų. O ir Jums tikriausia gal bus įdomu kaip vėlyman amžiuje (57 metai) pradėjas tik važiuoti žmogus kokius pasiekimus pasiekė. Pakolkas aš esu savimi labai patenkinta ir džaugiuosi, kad po pirmos dienos nesustojau, o kiekviena dieną kai turiu laisvo laiko sėdu ir važiuoju. Važiavimas pasirodo toks užkrečiantis. Man įdomu - ar man testi savo pasokojimus apie savo atradimus ir pažangas, ar niekam tai neįdomu? Galite tik trumpai atsakyti -Taip arba Ne. Nes nesinori būti kaip ta musė „Ce ce"


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-16 13:54 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2009-08-11 14:01
Pranešimai: 713
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Šarūnas
Įdomu įdomu :)
Jeigu ką tai tarp velomanų-keliautojų yra ir žmonių kurių amžius virš 70 metų, taip kad Jūsų amžius nešokiruoja. Visada smagu kai žmonėms 50 ar 60 metų nereiškia gyvenimo pabaigos ir jie noriai mokosi naujų dalykų :)

_________________
Dema Iseo Winter edition
Focus Blue Ridge 2009/custom
Sporten Favorit


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-16 14:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Ačiu. Žinote man kilo viena įdomi mintis. Aš turiu Nokia N93 telefoną su CARL ZEISS kamera, kuri filmuoja DVD formatu. Kuriu mėgėjiškus filmukus prisiminimui. Įdomu ar yra toks specialus dėklas, kurį galime pritvirtinti priekyje prie dviračio vairo, tad galėčiau prieš važiuojant įjungti kamera ir filmuoti vaizdus. Bėda ta, kad Nokia N93, kamera yra atlenkama ir pasukama į šoną. Nes kai vakar važiavau Grybautoju gatve Valakampiuose tai malonumas neišpasakytas - kelias, o iš abiejų pusių miškas, ir taip kvepia konkorėžiais, o vaizdai įkvėpiantys. Jei gaučiau specialų dėklą ir galėčiau viską filmuoti, tai ilgais žiemos vakarais būtų malonu pasižiūrėti. Gal pas ką yra įdėjų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-16 14:44 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-09-02 11:23
Pranešimai: 475
Miestas: Vilnius/Šilutė
Vardas, Pavardė: Vitalijus
Per telefono kamerą tų vaizdų neperteiksit ir to jausmo antrą kartą nepatirsit ir vargu ar kažką ten pamatysit. Važynekites dažniau ir megaukites. Nereikia nieko įrašynėti ;)

_________________
Trek 6700
Scott sportster P4
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pranešk apie gražią vietą
Padėk kurti Lietuvos žemėlapį


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-23 10:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Norėjau paklausti - kaip važiuoti nuo didelio kalno, nes man dar labai baugu taip greitai lėkti, tai nežinau ar aš gerai darau - lengvai pradedu spausti abiejų stabdžių rankenėlės (žinoma ne iki galo, bet tik tam kad sumažinti kažkiek tai greitį), bet darbe man vyrai sakė, kad tokiu atveju rgeriausia yra spausti tik galinį stabdį. Patarkit


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-23 11:20 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-06 04:56
Pranešimai: 1723
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Tautvydas
dviratyje pagrindinis stabdis yra priekinis, bet čia iškyla pavojus nusiverst per vairą, tad elgiatės teisingai naudojant abu stabdžius. Svarbiausia jų neblokuoti (nespausti per daug, t.y. ratas turi suktis). Žodžiu elgiatės teisingai :wink:

_________________
neša mane Trek`as per devynis kalnus... <<< PARDUODAMAS
Trolį pabalnojęs po pasaulį aš klajosiu
Info apie džiaugsmus FB
------------------------------------
artimiausiu metu:
asmeniniai džiaugsmai


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-08-23 14:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-08-29 13:01
Pranešimai: 284
Geriausias mokytojas - praktika :wink: Vien skaitant manau neįmanoma išmokti važiuoti dviračiu, tad geriausia kuo daugiau važinėtis ir pati nepastebėsit, kaip "prisijaukinsit" dviratį prie savęs ir jis taps tarsi nauja kūno dalis ir darys tai, ko jūs norit, o ne ko nori jis :) Padangas pūskit tiek, kad atsisėdus padangos nesubliukštu, o paspaudus būtų kietos ir neįsispaustų iki pat ratlankio net spaudžiant iš visų jėgų. Jeigu vistik nežinot, ar užtektinai pripūtėt, galit nuvažiuot į bet kurią dviračių parduotuvę ir pasiklausti - manau tikrai atsakys :) Nuo dviračio nulipt pradžioje bus baugu - tačiau pasistenkit nebijot ir apie tai kuo mažiau galvot, o tiesiog pilnai sustot, ir tada tiesiog pasvirus atsiremti ant kojos (pvz sustojus pradedat svirti į kairę, tai ant kairės kojos ir nusileidžiate), o tada tiesiog dviratį paverčiat šonu (kuo daugiau paversit - tuo žemiau reikės kelti kojas), perlipat ir viskas. Na čia viskas ateis su praktika - pamėginkit atsisėst, pamint kelis metrus, nulipt, poto vėl užlipt ir vėl pamint, vėl nulipt, po kelių kartų manau suprasit viską pati. Dėl sėdimosios skausmų, tai čia viskas gerai - po kurio laiko priprasit ir sėdynė pati "prisitrins" prie balnelio. Dažniausiai tam užtenka apie 2 savaičių, priklausomai nuo pasivažinėjimų trukmės ir dažnumo. Jeigu nepraeis, tai galima nusipirkti spec. aprangą su paminkštinimu viduje. Jeigu važinėjama dažnai ir ilgiau, geriau būtų naudoti siauresnį ir kietesnį balnelį - sveikiau sėdimajai ir šiaip bus patogiau, nepritrins pūslių (bet pradžioje, persėdus, vėl reikės priprast kokias 2 savaites). O kas dėl kalnų baimės - tai pradžioje, kol dar nepripratote prie dviračio ir jums pačiai atrodo, jog sunkiai jį valdote, geriau būtų vengti didelių greičių. O kada galėsit leistis pilnu greičiu žemyn - pajusite pati :wink: Ai, o rankas galbūt skauda dėl to, kad laikote vairą ilgą laiką toje pačioje pozicijoje - geriau būtų pakaitalioti ir vairą paimti tai vienokiu kampu, tai kitokiu, kartais pirštus palankstyti - pagerės kraujotaka ir nejausite rankų tirpimo, skausmo. Arba kitas variantas - gali būti, jog nepatogus arba blogai sureguliuotas vairas. Stabdžiai cypia galbūt dėl to, jog pasivažinėjote šlapiu oru? na, kad ir kaip ten bebūtų, galite tiesiog paimti skuduriuką ir nuvalyti patį ratlankį ir kaladėles, garsai turėtų dingti. Žodžiais, per forumą, labai sunku viską paaiškinti, bet jeigu dar kils kokių klausimų, tai klauskit, pasistengsim visi atsakyti bendrom jėgom :) O šiaip, jei kas nesiseka, tai nenuleiskit rankų, o daugiau važinėkit. Pirmos 2-3 savaitės ant dviračio bus sunkiausios, o vėliau pati nepastebėsit, kaip viskas pradės sektis lengviau ir geriau, o nuvažiuoti atstumai ir greitis didės. Sekmės ir smagių kilometrų! :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-09-01 14:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-08-06 06:55
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Viskas pas mane tvarkoje, kadangi važinėju kiekvieną dieną į darbą ir iš darbo ir dar vakare, tai galiu sakyti, kad pilnai įvaldžiau viską. Tik vienas dalykas - naujas dviratis, o stabdžiai kaip anksčiau sakiau garciai cypia - patikėkite, jie cypia kai ir lėtai stabdau. Su draugės senu dviračiu bandžiau pavažiuoti, tai ten stabdai normaliai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai